Domů » Bleskovky » Telefony HTC 8X a 8S získaly prestižní designérskou cenu Red Dot

Telefony HTC 8X a 8S získaly prestižní designérskou cenu Red Dot

Tchajnwanský výrobce HTC získal minulý týden zásluhou svých dvou modelů s operačním systémem Windows Phone 8, HTC 8S a 8X, prestižní cenu Red Dot za produktový design. Přízeň poroty prý telefony získaly vyjímečnou kvalitou designu a inovativním produktovým řešením.

Pro firmu HTC se v této oblasti nejedná o první úspěch, už v minulosti si odnesla stejnou trofej za svůj model Evo 4G. Prestižní ceny Red Dot jsou udělovány designově povedeným produktům už od roku 1955 a v minulosti je kromě HTC získal třeba iPhone, iPad nebo Sony Xperia ion.

Miroslav Havlíček

19 komentářů

 1. Jj, jsou pěkné. Ale s ergonomií už třeba 8X nic moc. Rozmístění tlačítek a malý displej v porovnání k velikosti těla není zcela ideální..

 2. Za co tu cenu dostal?

  Je to asi jako kdybi designéři iPhonu 3G dělali Lumii pro Nokii…

  • Vaklaf1726 (neregistrovaný)

   Naopak, jako uživatel HTC-8X mám zcela opačný názor.

   A jako dřívější uživatel HTC-HD7 bych to měl, docela dobře, posoudit.

   A rozdíl mezi „klasickým“ rozměrem HD7 (ale tudíž i Lumia 820) je v ergonomii, ale nejenom v ergonomii, znatelný.

  • Vaklaf1726 (neregistrovaný)

   Omlouvám se – to patřilo o vlákno výše.

  • Suhlasim-8X mi ergonomicky tiez pride celkom fajn, o vyhode jeho unibody konstrukcie ani nehovorim :)

 3. Gratulace HTC. Nicméně také si trochu pokládám otázku, proč HTC ano, Nokia za obdobné a předešlé ne.

 4. :D :D :D Clanky o ruznych ocenenich designu telefonu me pokazde pobavi :D Vzdycky to jsou neoriginalni designy bez spetky napadu a invence, kterych je vsude plno. No jo to jsou ty odborne poroty :D

  • Zato ty jsi kreativní superstár a určitě bys to udělal lépe.. :D

  • Kazdy prumerny designer by to udelal lepe…

  • Zadání: Dotykový obdelníkobý displej zakrytý ochranným sklem. Fotoaparát, microUSB a vstup na 3,5mm.

   Tak a jestli ti nevyjde kvádr s různým stupněm zaoblení hran, tak jsi designérský bůh!

  • Přesně. Podle BKF.1 jsou všichni designéři telefonů nejspíš hodně pod kvalitativním průměrem a stejně tak ti všichni kreativci a artdirectoři co sedí v porotách.. :D

  • V obecné rovině, a bez ohledu na zde zmiňované výrobce, souhlasím s bkf1. Aby člověk rozpoznal kvalitní design, chce to smysl pro detail a estetický cit, což tady příliš není. Kvalitní design se dá udělat i dnes a to bez ohledu na to, že jde o kvádr s displejem. Několik telefonů je toho důkazem a možnosti rozhodně nejsou vyčerpány.

   Nechci ale nikoho urazit. Já naopak nemám cit například pro vzhled (a vlastně celý design) kozaček – zdá se mi, že všechno už bylo vymyšleno ;-)

  • Martin P. (neregistrovaný)

   U průmyslového designu zboží, které nevydrží ani rok toh moc nevykouzlíte.

   Oni hodnotí design věcí, které se vyrábí. Není to soutěž opačná kdy si x jednotlivců nebo studií pustí uzdu fantazie a výsledkem bude možná super koncepty, nebo i prototypy mobilů, které nikde nevyrobí a nebude prodávat.

   RedDot se dá považovat za Evropskou školu takže designový póvl a kolotoče\houpačky z Koree nebo Číny jako ZTE, Huawej i ten Samsung atd… se chytat nebude.

  • MCEZA, MIMONAOUT, MARTIN P.:

   Svetlo sveta spatrily ruzne designy, u kterych designeri PREMYSLELI dele nez 5 minut, tak mi tady prosimvas nikdo netvrdte, ze vysledek muze byt JEN obycejny kvadr!!! Uvedu priklady: Samsung i8910 (Omnia HD), Samsung GT-I8320 (Vodafone 360 H1), Samsung S8500/S8530 (Wave/Wave2), Sony Ericsson Xperia Arc/Arc S, Philips Xenium 9@9m, Nokia E66… tady je videt, ze nekdo „pouzil“ kreativu. „NEJDE“ umi rict kazdy, ale to at radsi rekne „NEUMIM“, ale to samozrejme nikdo nerekne, radeji to schova za „JE TO ZAMER“…

  • PS: Nejde o to aby nekdo vylozene tvoril neco originalniho (coz samozrejme tohle HTC neni ani nahodou), ale pouzil trochu invence klidne i ze STARYCH designu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).