K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Telefonování se v Asii pomalu přesouvá z tabletofonů na malé tablety

Telefonování se v Asii pomalu přesouvá z tabletofonů na malé tablety

V minulém týdnu jsme vám přinesli článek o tom, proč mají lidé žijící na rozvíjejících trzích v oblibě smartphony o velkých úhlopříčkách, podle aktuálních dat IDC navíc v Asii a Tichomoří (s výjimkou Japonska) roste trh s malými tablety, které umí telefonovat. Meziročně se zájem o tato zařízení zvedl o 60%.

  

V druhém čtvrtletí letošního roku tvořily prodeje telefonujících tabletů na těchto trzích 25 % z celkového prodeje, největší poptávka je v Indii a Indonésii, kam bylo dodáno téměř 50 % tabletů schopných telefonovat. Na 100 % těchto tabletů běží operační systém Android. IDC věří, že trend přesunu z tabletofonů na malé tablety na těchto trzích bude nadále pokračovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. l0lz (neregistrovaný)

  Čo si tam kompenzujú? :D

 2. danri (neregistrovaný)

  Podle nadpisu to vypadalo na nějaké čísla o tom z čeho lidé telefonují, ale po přečtení článku z toho vyšlo, že lidé kupují tablety, které mají také telefonní funkce. Je otázkou kolik lidí opravdu pomocí tabletu telefonuje…

 3. mberdych (neregistrovaný)

  Luxusni foto :-)

 4. Pipa (neregistrovaný)

  Moc to nechápu, ale znám takové lidi, co mají pouze 7″ tablet a používají ho i co by telefon.

 5. Dano (neregistrovaný)

  Tak to ja už som tiež takto popredu ako Ázia? Mám Galaxy Tab2 (7 palcov) a čoraz viac rozmýšľam že snáď z neho urobím hlavný telefón… Funkcie na telefonovanie to má lepšie ako bežne telefóny (nadstavba od Samsungu). Signál to má aj tam kde telefón už dávno nič,3G aj tam kde už telefóny dávno prepli na 2G,výdrž vďaka tej 4Ah batérie neskutočná,no skvelý telefón je to. :-)

 6. Don Pedro (neregistrovaný)

  A potom sa zobudis z velkeho sna lebo co si napisal (nadstavba od samsungu) je taka p**ovina jak mas dlhu ruku.

 7. kuba77 (neregistrovaný)

  Ono úplně stačí vidět turisty třeba v Praze fotící iPadem :-D Vypadá to stejně blbě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *