Domů » Bleskovky » Telefonování se v Asii pomalu přesouvá z tabletofonů na malé tablety

Telefonování se v Asii pomalu přesouvá z tabletofonů na malé tablety

V minulém týdnu jsme vám přinesli článek o tom, proč mají lidé žijící na rozvíjejících trzích v oblibě smartphony o velkých úhlopříčkách, podle aktuálních dat IDC navíc v Asii a Tichomoří (s výjimkou Japonska) roste trh s malými tablety, které umí telefonovat. Meziročně se zájem o tato zařízení zvedl o 60%.

  

V druhém čtvrtletí letošního roku tvořily prodeje telefonujících tabletů na těchto trzích 25 % z celkového prodeje, největší poptávka je v Indii a Indonésii, kam bylo dodáno téměř 50 % tabletů schopných telefonovat. Na 100 % těchto tabletů běží operační systém Android. IDC věří, že trend přesunu z tabletofonů na malé tablety na těchto trzích bude nadále pokračovat.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
l0lz
Uživatel
l0lz

Čo si tam kompenzujú? :D

danri
Anonym
danri

Podle nadpisu to vypadalo na nějaké čísla o tom z čeho lidé telefonují, ale po přečtení článku z toho vyšlo, že lidé kupují tablety, které mají také telefonní funkce. Je otázkou kolik lidí opravdu pomocí tabletu telefonuje…

mberdych
Anonym
mberdych

Luxusni foto :-)