Domů » Bleskovky » Telefon v ruličce? Samsung si patentoval koncept zařízení s rolovacím displejem

Telefon v ruličce? Samsung si patentoval koncept zařízení s rolovacím displejem

Pamatujete si LG Rolly Keyboard, tedy cestovní klávesnici, kterou lze srolovat do kvádříku? S podobným konceptem nyní přišel Samsung, do tyčinky však neroluje mechanické klávesy, ale rovnou celý displej.

Samsung si v patentové přihlášce pojistil hned dva způsoby skládání. První je sekvenční, kdy se jednotlivé části s ohebnými segmenty poskládají do kvádříku, druhý pak počítá s kompletně ohebným displejem po celé délce, který se sroluje do válečku. Tělo má být vyrobeno z kovu, vysouvací část má být doplněna o magnety, které zajistí, aby se displej vždy vrátil do původní polohy. Kvádrová či válcová základna pak má být vybavena čtečkou otisků prstů, která vysunutí displeje z těla povolí. Zda a kde bude umístěna ostatní elektronika, se Samsung v patentové přihlášce nezmiňuje.

Jakým způsobem Samsung tohoto konceptu využije, je zatím nejisté; spekuluje se však, že letos korejský gigant představí smartphone s ohebným displejem; patrně však bude využívat jiné konstrukce než na výše uvedených obrázcích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Karásek příště si to po sobě přečti, ty tvoje překlepy a žduchy o ničem se nedají číst. Fakt mentál

  • Jakub Karásek

   Překlepy opraveny, díky za upozornění. Příště si to po sobě přečtu dvakrát, vám doporučuji šetřit výrazy typu „mentál“. Hezký rok 2018 přeji

  • Jane, ty tvoje bludy uz se taky nedaji cist, tak prosim, udelej nam vsem laskavost a prestan breptat, nikdo na to neni zvedavy.

 2. Tak proč sem lezete, když vám to vadí

 3. Je s podivem, jak dnesni spolecnost upada. Tupounum nevadi, ze novinari neumeji psat a jeste jim za to tleskaji. A kdyz si nekdo dovoli na dlouhodobe spatnou praci karaska upozornit, jeste se na nej vrhnou. Lidska hloupost vladne svetu. Jak smutne…

  • Jirko, uz vime, ze v dlouhodobem upadku je pouze tva inteligence. Taky te na to vsichni upozornuji, ale zlepseni je v nedohlednu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).