Domů » Bleskovky » Telefon v ruličce? Samsung si patentoval koncept zařízení s rolovacím displejem

Telefon v ruličce? Samsung si patentoval koncept zařízení s rolovacím displejem

Pamatujete si LG Rolly Keyboard, tedy cestovní klávesnici, kterou lze srolovat do kvádříku? S podobným konceptem nyní přišel Samsung, do tyčinky však neroluje mechanické klávesy, ale rovnou celý displej.

Samsung si v patentové přihlášce pojistil hned dva způsoby skládání. První je sekvenční, kdy se jednotlivé části s ohebnými segmenty poskládají do kvádříku, druhý pak počítá s kompletně ohebným displejem po celé délce, který se sroluje do válečku. Tělo má být vyrobeno z kovu, vysouvací část má být doplněna o magnety, které zajistí, aby se displej vždy vrátil do původní polohy. Kvádrová či válcová základna pak má být vybavena čtečkou otisků prstů, která vysunutí displeje z těla povolí. Zda a kde bude umístěna ostatní elektronika, se Samsung v patentové přihlášce nezmiňuje.

Jakým způsobem Samsung tohoto konceptu využije, je zatím nejisté; spekuluje se však, že letos korejský gigant představí smartphone s ohebným displejem; patrně však bude využívat jiné konstrukce než na výše uvedených obrázcích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments