Domů » Bleskovky » Teenager žaluje Apple o miliardu dolarů kvůli krádežím, které nespáchal

Teenager žaluje Apple o miliardu dolarů kvůli krádežím, které nespáchal

Krádeže v obchodech společnosti Apple nejsou v Americe ničím neobvyklým. Vzhledem k samotnému uspořádání obchodů, kdy jsou všechna zařízení připevněna pouze lankem, aby zákazník mohl vyzkoušet produkt s co nejmenším omezením, je jasné, že se najdou tací, kteří budou chtít například iPhone, ale nebudou za něj chtít platit.

apple store

V Bostonu se podobná krádež odehrála, zloděj však odcizil stylusy Apple Pencil v hodnotě 1 200 dolarů (28 000 Kč), přičemž se mu podařilo z obchodu utéct. Již dříve však Ousmane Bah, náctiletý chlapec z New Yorku žalující společnost o zmíněnou miliardu dolarů, ztratil svou studijní průkazku, na které však nebyla žádná fotka. Právě touto kartičkou se zloděj identifikoval, přičemž pracovníci Applu mu tedy přiřadili právě toto jméno.

V době krádeže v jiném státě

Ousmana Baha pak policie zatkla 29. listopadu ve 4 hodiny ráno, přičemž jako oprávnění k zatčení posloužila fotka zloděje, který se Bahovi vůbec nepodobal. I přesto policie zákrok dokončila a Baha zatkla. Ten však podle svých slov v Bostonu nikdy nebyl a v den krádeže byl prokazatelně na svých promocích v New Yorku. Během zatýkání se jeden z policistů údajně zmínil, že americká společnost používá ve svých prodejnách software k rozpoznání obličeje. To však Apple vyvrátil v reakci pro redakci The Verge.

apple store robberyKrádež v Apple Store v Kalifornii (ilustrační obrázek)

Mladík nyní společnost žaluje za špatné přiřazení identity zlodějovi a za těžkou újmu, která mu vznikla po zatčení, kterým byl Bah ponížen, vystrašen a hluboce znepokojen. Ačkoliv je žaloba pouze snahou vymámit z jedné z nejbohatších firem peníze, v minulosti americká justice ukázala, že i v nejbizarnějších případech nemusí žalobce odejít s prázdnou. Tařka jistotou však můžeme říci, že 22,5 miliardy Kč se chlapci dostat nepodaří.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

3 komentářů

  1. To je zase zprava… Opravdu je potreba na sveho casu vybornem webu psat podobne odpadni bulvarni zpravy? Tohle neni jedina, sleduji trend uz delsi dobu.
    A nez se nekdo ozve – jsem Androidista a Apple nijak nemusim. Jde mi jen o to, ze tyhle typy zprav bych cekal jinde…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).