TOPlist

TechFaith Wireless: Klon Motoroly SLVR, Samsungu SGH-i320 a HTC Universala

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Další výrobce Windows Mobile zařízení, společnost TechFaith Wireless, není zatím v našich luzích a hájích příliš známá. Na veletrhu CommunicAsia v Singapuru však představila několik svých Windows Mobile zařízení, které stavějí převážně na úspěchu modelů od jiných značek.

Motorla SLVR cloneMotorola SLVR s Windows Mobile ?
Tím prvním je smartphone vycházející z designu Motoroly SLVR. Jak se bude tento model jmenovat zatím není známo, ale jisté je, že poběží na operačním systému Windows Mobile 5.0 smartphone edition, k dispozici bude mít 512MB ROM a pravděpodobně 128MB RAM, což je na smartphone opravdu slušný parametr. V čem ale \”SLVR clone” zcela pohořel je displej, je sice aktivní, ale rozlišení 176x220px už dnes prostě nikoho nebere. QVGA rozlišení by tomuto elegánovi jistě slušelo mnohem více.

Jedná se o tribandový GSM smartphone, zda bude podporovat datové přenosy přes EDGE není známo. Ani o Bluetooth se toho moc neví, ale s největší pravděpodobností se s ním setkáme. Ostatně ještě aby ne, bluetooth mají dnes už snad všechny smartphony a byla by chyba, kdyby na něj v TechFaith Wireless zapomněli. Slot pro paměťové karty je typu miniSD, k pořizování fotografií bude sloužit 1.3Mpx kamerka.

Jak je patrné z fotografií, bude mít tento model téměř totožnou klávesnici jako měly Motoroly RAZR/SLVR (bude však opravdu leptaná?). A kdy bychom se s tímto krasavcem měli setkat na trhu? Na asijském trhu by se měl oficiálně začít prodávat už v červenci letošního roku, snad se dostane i k nám do Evropy.

Smartphone od TFW vs. Motorola SLVR-L7
1

Další fotografie
1 2

 

Klon smartphonu Samsung SGH-i320 jako PPC ?
Dále si představíme zařízení, které vychází z designu smartphonu Samsung SGH-320, avšak jedná se o PocketPC. Nepoběží tedy na OS Windows Mobile 5.0 smartphone edition, ale PocketPC Phone edition. Oproti Samsungu (a vlastně i Motorole Q) nabídne dotykový displej otočený do landscape režimu (tedy ne 240×320, ale 320x240px). Hardwarové parametry tohoto PocketPC nebyly zatím zveřejněny.

Jedno je však téměř jisté – tento model má velkou šanci na úspěch, jelikož ne každému vyhovuje Moto Q nebo Samsung i320 jako smartphone, ale raději by je viděli jako PocketPC, a přesně to teď naplňuje toto zařízení od TechFaith Wireless. Na trhu by se mělo objevit v průběhu letošního roku.

Tip: Přečtěte si náš článek o srovnání Motoroly Q a Samsungu SGH-i320

Fotografie
1 2

Chystá TechFaith Wireless i klona špičkového HTC Universala? Na veletrhu je totiž možné spatřit toto zařízení, které jako by z oka vypadlo právě Universalovi, i když našli bychom zde několik rozdílu. Především vypadá toto PocketPC o poznání menší než Universal, také displej se zdá být drobnější (menší úhlopříčka). Z jediné dostupné fotografie je také patrné, že kloub má odlišnou konstrukci (viz srovnávací fotografie) a tlačítka na klávesnici mají mnohem větší velikost, některé klávesy které jsou na Universalovi zde ale budou chybět. Snad se časem o tomto tajemném PocketPC objeví více informací.

Tip: Přečtěte si naši megarecenzi HTC Universala

Tajemné PPC a HTC Universal
6 2

Zdroj: Smartphone-web.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku