Teams přináší zásadní vylepšení pro Čechy. Nově též aplikaci stáhnete z Microsoft Store

Teams

Aplikace Microsoft Teams získala popularitu v minulých dvou letech, kdy pandemie přikovala spoustu zaměstnanců k monitorům domácích počítačů. Microsoft aplikaci postupně vylepšuje a přidává do ní nové funkce, přičemž nově mohou některé z nich ocenit i čeští uživatelé.

Zápis konferencí a živé titulky

Aplikace se nově naučila rozpoznávat mluvenou češtinu, takže je schopna vytvářet přehledné automatizované zápisy z konferencí, které lze později použít k rekapitulaci nebo vyhledávání důležitých informací.

Teams 1

S tím souvisí i druhá novinka, kterou jsou živé titulky. Nejedná se o nic jiného, než je automatické vytváření titulků z mluveného slova. To se může hodit v situacích, kdy si nemůžete pustit konferenci nahlas, ale přesto byste rádi věděli, o čem se v ní mluví.

Microsoft Teams ve Store

Microsoft Teams bylo dosud nutné stahovat ze stránek Microsoftu, avšak nyní přichází pohodlnější cesta. Redmondská firma totiž nahrála svoji komunikační aplikaci přímo do svého obchodu aplikací, odkud si ji mohou stáhnout jak uživatelé Windows 11, tak i starších „desítek“. Ti druzí mají dokonce jednu znatelnou výhodu, neboť na Windows 10 podporují Teams všechny druhy účtů, zatímco na Windows 11 zatím pouze firemní a školní. Důvod je pravděpodobně ten, že Windows 11 již v sobě mají integrovanou aplikaci Chat, která supluje Teams pro osobní použití.

Aplikace Teams stažená z Microsoft Store by jinak měla být zcela stejná jako její původní verze, a to jak vizuálně, tak i funkčně. Microsoft Teams si můžete stáhnout odsud.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku