Cena:

TCL View S606: Alcatel s Windows Phone 7.8 na prvních renderech

Název brandu TCL vám pravděpodobně mnoho neprozradí – v Číně se pod touto značkou zanedlouho začne prodávat zbrusu nový smartphone s operačním systémem Windows Phone 7.8 a zajímavý je především fakt, že by se mělo jednat právě o čínskou verzi modelu Alcatel One Touch View (informovali jsme zde), který se později objeví v Evropě.

 

Hardwarové parametry v čele s 1GHz single-core procesorem od Qualcommu dávají tušit, že tenhle kousek do výbavy nejnovější Windows Phone 8 nedostane, spokojit se budeme muset s verzí 7.8. Ve výčtu hardwarových parametrů dále narazíme na 512 MB RAM, 4GB vnitřní paměti, čtyřpalcový WVGA displej, 5Mpx fotoaparát a 1500mAh akumulátor. Celkové rozměry telefonu jsou 124,2 x 64,2 x 10,75 mm a dostupný by měl být v několika barevných variantách. Cenu zatím neznáme, ale pokud s tímhle kouskem Alcatel bude chtít uspět, měl by ji zvolit co nejpříznivější, protože konkurence je v tomto případě poměrně početná. Předchozí spekulace naznačovaly, že by se nový Alcatel s Windows Phone mohl prodávat za cenu někde okolo 5 000 Kč.

  
Prototyp telefonu s Windows Phone 7.5

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.