Domů » Bleskovky » TCL na CES ukázalo cenově dostupný tablet s ohebným displejem

TCL na CES ukázalo cenově dostupný tablet s ohebným displejem

Veletrhu CES se účastní i čínská firma TCL, která zde kromě několika nových smartphonů demonstruje i svůj ohebný tablet. Jedná se pouze o prototyp, který zatím nemá namířeno do prodeje, avšak máme alespoň představu, o jakém typu zařízení TCL přemýšlí.

tcl fold 1

Bezejmenný tablet s ohebným displejem

Tablet je vybaven ohebným AMOLED displejem s úhlopříčkou 7,2“ a 2K rozlišením. Displej se skládá směrem dovnitř, takže zařízení lze otevřít jako knihu. Můžeme zde najít podobnost se Samsungem Galaxy Fold, ovšem prototyp od TCL nemá vnější displej a vlastně ani nevíme, jestli vůbec umí telefonovat.

TCL foldable tablet concept

Zato je zjevně určen na fotografování, neboť skleněná záda s trojúhelníkovými odlesky obsahují kromě kloubu i „semafor“ se čtyřčočkovým fotoaparátem. Hlavní snímač má rozlišení 48 megapixelů, parametry ostatních snímačů neznáme.

Zdroj fotografií: future

Koneckonců TCL zatím hardwarovou výbavu vesměs tají, neboť se nejedná o hotový produkt; prostředí Androidu 9 Pie běžící na čispetu Qualcomm Snapdragon 660 podle prvních testů není na prototypu nijak plynulé. Dá se ale počítat s tím, že TCL uvede tento koncept do finálního stavu a doručí jej na trh za cenu výrazně nižší něž má současná ohebná konkurence.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
66 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments