Domů » Bleskovky » Tapito: Elegantní čtečka českého obsahu s podporou zobrazení na uzamčené obrazovce

Tapito: Elegantní čtečka českého obsahu s podporou zobrazení na uzamčené obrazovce

Pro telefony a tablety s operačním systémem Android vznikla nová čtečka obsahu z českých webů – Tapito. A pokud vás něco při prvním spuštění opravdu zaujme, je to její design a grafické zpracování. Kromě toho aplikace umí využívat obrazovky uzamčeného zařízení, na které zobrazuje nové zprávy ze 14 tématických okruhů.

Ručné vybíraný obsah a offline čtení

Zajímavé je, že obsah do čtečky každý den vybírá redakční tým Tapita a nejedná se tedy jen o automatizovanou RSS čtečku, jako tomu je v jiných případech.Výsledné články dle vašeho zájmu doručí s přidanou kontextovou fotografii ve vysoké kvalitě, celý původní článek si můžete zobrazit v integrovaném prohlížeči. Každý den v aplikaci přibude okolo 70 nových článků.

  

Náhledy článků lze prohlížet i off-line. To se hodí pokud zrovna nejste v dosahu mobilního internetu – například při jízdě vlakem nebo v metru. Jednotlivé texty můžete řadit mezi oblíbené a odložit je k pozdějšímu přečtení. Samozřejmostí je možnost okamžitého sdílení kteréhokoliv článku na sociálních sítích.

Aplikace obsah filtruje v těchto kategoriích: Zprávy, Sport, Auto moto, Bydlení, Byznys a finance, Cestování, Krása a zdraví, Kultura a design, Lifestyle, Recepty, Showbyznys a celebrity, Těhotenství a rodina, Technologie, Média a marketing. V případě, že se do aplikace zaregistrujete, můžete si zajímavé články ukládat mezi oblíbené a zpětně se  k nim vracet.

Odkaz na Google Play

Autoři mají s aplikací velké plány – do konce roku majitelé očekávají 100 000 aktivních uživatelů, což je velmi sebevědomé číslo. V plánu je také verze pro iOS, která by se měla objevit na přelomu roku; prioritou je aktuálně vývoj aplikace pro Android.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).