Domů » Bleskovky » Tank jménem Nokia XR20 míří do prodeje. Cena je velmi odvážná

Tank jménem Nokia XR20 míří do prodeje. Cena je velmi odvážná

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznámila dostupnost odolného telefonu Nokia XR20 na českém trhu. Ten zaujme odolným zpracováním, certifikacemi MIL-810STD a IP68, 5G konektivitou či příslibem tří let hlavních aktualizací systému a čtyř let bezpečnostních aktualizací.

Nokia XR20
Nokia XR20

Přední straně dominuje 6,67″ Full HD+ displej s maximálním jasem 550 nitů, ochranou Corning Gorilla Glass Victus a podporou pro ovládání v rukavicích a s mokrýma rukama. Uvnitř najedeme procesor Qualcomm Snapdragon 480 5G, který doplňuje 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti s podporou microSD karet s kapacitou až 512 GB.

Z ostatní výbavy nechybí Bluetooth 5.1, všechny relevantní polohové systémy, NFC, USB-C, 3,5mm audio konektor nebo OZO Audio. O výdrž se stará baterie s kapacitou 4630 mAh, která podporuje 18W rychlé nabíjení, a dokonce i 15W bezdrátové nabíjení. Operačním systémem je pochopitelně čistý Android 11.

Nokia XR20 4
Nokia XR20

Nokia XR20 disponuje dvěma fotoaparáty, konkrétně hlavním 48Mpx snímačem s automatickým ostřením a se světelností f/1.79 a širokoúhlým 13Mpx objektivem s fixním ostřením a světelností f/2.4. Namísto dalších dvou zbytečných fotoaparátů použila Nokia rovnou dva LED blesky.

Přidejte si nás do služby Google Zprávy

Nokia XR20 bude dostupná v barevné variantě Granite s 6 GB RAM a 128GB úložištěm za cenu 14 499 Kč.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. marastudna 50

    Za tu cenu tato Nokia je dle mého názoru naprosto neprodejná a pokud,tak jen pár kusů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).