Domů » Bleskovky » Tank Domination: Velká tanková online bitva pro Android a Windows Phone

Tank Domination: Velká tanková online bitva pro Android a Windows Phone

Příští rok dorazí na mobilní zařízení s operačním systémem Android a Windows Phone simulátor tankových bitev Tank Domination, známý prozatím ze zařízení s operačním systémem iOS. Hru vyvíjí americkoruská společnost Insight, která má na svědomí i tituly My Country a Rule the Kingdom pro platformy Windows 8 a Windows Phone 8. Hra Tank Domination bude podobná titulům jako Tankastic (dostupná pro Android), případně World of Tanks Blitz, která je pro mobilní zařízení ještě ve vývoji. Tento žánr se těší veliké oblibě, o čemž svědčí například velmi stoupající popularita betaverze zakladatele žánru World of Tanks na Xbox 360.

Tank Domination: Coming to Windows 8 and Android in 2014

Hra Tank Domination bude stejně jako World of Tanks zdarma, nutností bude neustálé připojení k internetu. Po přihlášení se hráč ocitne ve svém hangáru, odkud může spravovat svoje tanky, nakupovat jim vybavení a upgrady. Na výběr bude mít z mnoha skutečných tanků a konceptů tanků Spojených států, Ruska a Číny. Tanky budou spadat do čtyř kategorií – lehké, střední, těžké a artilerie. Poslední jmenovaná kategorie je zvláštní třída tanků s limitovanými možnostmi pohybu a obrany, ale o to větší útočnou silou. Vlastnit můžete celkem tři tanky, čtvrtý volný slot v hangáru lze zaplnit po zaplacení určité částky v herní měně Warbucks.

   

Hra nabízí ve verzi pro iOS pouze jeden režim hry, které se může najednou zúčastnit až 20 hráčů – Capture the Flag (získání vlajky). V něm proti sobě bojují dva týmy, jejichž cílem je dostat se s tankem do těsné blízkosti soupeřovy vlajky a nějaký čas vedle ní stát. Druhou možností, jak vyhrát bitvu, je zněškodnit všechny tanky soupeře. Pokud je zneškodněn některý z vašich bitevních strojů, bude nějakou dobu ve vašem hangáru pro další bitvy nedostupný. Tanky mohou používat více druhů munice, každá z nich má jiný rozsah a velikost poškození, čas nabíjení a spousty dalších vlastností. Je jen na vás a na vašich strategických schopnostech, abyste se správně rozhodli použít vhodný typ v dané situaci.

   

Po Rule the Kingdom a My Country má být Tank Domination bezpochyby nejvíce hardcore hra od studia Insight. Jeho vývojáři nyní usilovně pracují na dalších režimech hry, odlišných od Capture the Flag. Dá se předpokládat, že v připravovaných verzích pro Android a Windows Phone již budou k dispozici. Hra má pro oba systémy vyjít v první polovině roku 2014, fanoušci tohoto žánru se rozhodně mají na co těšit.

Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Tak to som zvedavý. Už aby to bolo :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).