Domů » Bleskovky » Tamagotchi je zpět! Japonci je reinkarnovali do chytrých hodinek

Tamagotchi je zpět! Japonci je reinkarnovali do chytrých hodinek

Jen málokterá hračka si v 90. letech vybudovala tak kultovní status jako právě japonské Tamagotchi. Malé barevné vajíčko s monochromatickým displejem a několika tlačítky v sobě ukrývalo nadčasovou hru, ve které jste měli za úkol starat se o vámi vybrané zvířátko – včas ho krmit, uklízet po něm a hrát si s ním.

tamagotchi smart 1
Tamagotchi Smart

Ačkoli se v našich končinách prodávaly především různé klony a kopie originálu od Bandai, na popularitě a ikonickém statusu Tamagotchi to nic nezměnilo. Na vlně nostalgie se chce svézt také chystaná reinkarnace hračky se jménem Tamagotchi Smart, kterou japonská společnost chystá k 25. výročí Tamagotchi.

【たまごっち】25周年の最新機種「たまごっちスマート」イメージPV公開!

Tamagotchi Smart jsou jednoduché chytré hodinky, které v sobě kromě virtuálního mazlíčka ukrývají také hodiny, počítadlo kroků či budík. Se svým zvířátkem taktéž můžete komunikovat hlasem a ovládání se už nespoléhá pouze na klasická tlačítka, ale také na barevnou dotykovou obrazovku.

Tamagotchi Smart 1 1
Tamagotchi Smart

Tamagotchi Smart bude uvedeno na trh v domovském Japonsku 23. prosince letošního roku. Prozatím není jasné, zda se chytrý nástupce devadesátkové legendy dostane mimo japonské ostrovy. Pokud nepotřebujete nutně chytré hodinky s Tamagotchi, můžete si stáhnout aplikaci My Tamagotchi Forever pro Android či iOS.

‎My Tamagotchi Forever
Cena: zdarma+
My Tamagotchi Forever
Cena: zdarma

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Dobrá nostalgie. Ještě by to přes appku mohlo mít sync s telefonem nebo nějaký vazby třeba na lokaci atd. Dalo by se toho vymyslet spousta.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).