Takto by mohlo vypadat příští BlackBerry: velký displej, hardwarová klávesnice a tři foťáky

BlackBerry 2

BlackBerry se v letošním roce vrátí do světa chytrých telefonů, a to díky společnosti OnwardMobility, která získala na používání kanadské značky licenci. Firma chce svým prvním chystaným smartphonem navázat na minulé telefony BlackBerry, které stavěly na hardwarových klávesnicích a vysoké míře zabezpečení. Jak by mohla prvotina od OnwardMobility vypadat, ukazují následující obrázky od grafického designéra Jermaine Smita, který je známější pod nickem Concept Creator.

Velký displej a úzká mechanická klávesnice

3D rendery smartphonu byly údajně vytvořeny na základě veškerých dostupných informací, otázkou však je, jak moc podrobná byla vstupní data a nakolik designér popustil uzdu svojí fantazii. Telefon na obrázcích vypadá poměrně netradičně, neboť v sobě kombinuje protáhlý displej (přibližně v poměru stran 18:9) společně s mechanickou klávesnicí pod ním. V součtu má tak telefon výrazně protáhlé tělo.

BlackBerry Key 3 5G introduction

Zobrazovač má být na delších stranách zakřivený a nemá jej narušovat žádný otvor nebo zářez pro selfie kameru, pro ni patrně zbude místo v horním rámečku. Hlavní fotoaparát má být umístěn doprostřed zad, součástí oválného fotomodulu mají být tři čočky. Detaily o fotoaparátech neznáme, avšak OnwardMobility tvrdí, že se bude jednat o špičkovou sestavu.

BlackBerry 3

Z oficiálních zdrojů také víme, že chystané BlackBerry bude podporovat sítě 5G a bude klást důraz na soukromí a ochranu osobních dat. V této oblasti OnwardMobility dokonce spolupracuje s externí firmou zabývající se kybernetickou bezpečností.

Kdy přesně bude připravovaný smartphone představen, zatím nevíme, premiéra by se měla odehrát někdy v létě letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku