Takto by mohla vypadat nabídka Start bez živých dlaždic

Microsoft se údajně chystá „zabít“ živé dlaždice, neboť je do nabídky Start prakticky nikdo nepřipíná a výrobci aplikací jejich podporu do svých výtvorů nepřidávají. Živé dlaždice mají údajně skončit s podzimním updatem Windows 10, byť to Microsoft zatím nepotvrdil. Jak by mohla nabídka Start bez živých dlaždic vypadat, ukazují následující fanouškovské obrázky.

Budoucí Start bez živých dlaždic by měl být rozcestníkem všech nainstalovaných aplikací, a kromě toho by mohl suplovat funkci Časová osa – zobrazovaly by se zde naposledy spuštěné aplikace, „sety“, či otevřené soubory. Aplikace by pochopitelně mělo být možné připínat na hlavní nabídku, či na plochu. Jak by Microsoft řešil nabídku Start v tabletovém režimu, tyto koncepty neřeší.

blank

Nové sestavení je prakticky bez novinek

První novinky z podzimního updatu začne Microsoft vypouštět již zanedlouho, nedávno skončil nábor nových Insiderů do kruhu Skip Ahead, v němž je možné testovat vzdálenější verze Windows než ty, které jsou aktuálně dokončovány. Většina Insiderů tak bude ještě chvíli testovat novinky z příští jarní aktualizace, jejíž vydání se pomalu blíží.

Windows 10

Z tohoto důvodu nejnovější sestavení s číslem 18334 pro Insidery ve Fast Ringu nepřináší žádné novinky, pouze opravuje spoustu chyb a nabízí Insiderům bezplatné testování hru State of Decay. To je však podmíněno intenzivním testováním hraní ve Windows 10 a reportováním chyb. Počet slotů navíc bude výrazně omezen.

Seznam známých chyb je víceméně shodný se seznamem v minulém sestavení, dá se však předpokládat, že jich bude postupně ubývat, stejně jako bude ubývat počet nových funkcí; termín vydání jarního updatu se blíží a Microsoft bude potřebovat několik týdnů na intenzivní testování a hledání posledních chyb, aby nebylo nutné vydání aktualizace odkládat jako na podzim.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku