Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat příští iPad mini. Rozlučte se se starým designem

Takto bude vypadat příští iPad mini. Rozlučte se se starým designem

Poslední generace iPadu mini byla představena v roce 2019, což znamená, že pomalu nastává čas na obměnu. K ní by mělo dojít na podzim letošního roku, přičemž vůbec poprvé bychom se měli dočkat radikální změny designu. Jak bude příští iPad mini vypadat, ukázal informátor Jon Prosser ve svém posledním videu.

iPad mini (2021) - EXCLUSIVE FIRST LOOK! New design, features and more!

iPad mini 2021: home button jde do důchodu

Design iPadu mini se od první generace z roku 2012 prakticky nezměnil, i poslední model má stále obří rámečky okolo displeje a kruhové domovské tlačítko na spodní straně. To by se však mělo s nadcházející šestou generací změnit. Tablet se vzhledově přiblíží loňskému iPadu Air, těšit se tak můžeme na tenčí rámečky, které budou mít po všech stranách stejnou tloušťku.

iPad mini 2

Dá se předpokládat, že úhlopříčka displeje decentně naroste, a to jak díky tenčím rámečkům, tak díky mírně většímu tělu celého tabletu. Jeho rozměry mají být 206,3 × 137,8 × 6,1 mm, nárůst tak bude téměř neznatelný.

iPad mini 1

Kvůli tenčím rámečkům dojde ke stěhování čtečky otisků prstů – po vzoru iPadu Air přijdeme o tradiční home button, jehož funkci nahradí dotyková gesta a čtečka otisků v zamykacím tlačítku na horní straně zařízení.

iPad mini 8

Nový iPad mini dostane kovové boky, které budou po vzoru současných jablečných zařízení striktně rovné. Na spodní straně se konečně zabydlí USB-C port namísto původního Lightningu, obklopovat jej budou výdechy reproduktorů s údajně výrazně vylepšeným zvukem.

iPad mini 3

iPad mini se má také dočkat přepracovaného stylusu Apple Pencil, pravděpodobně s menší velikostí. Díky rovným bokům tabletu by se mohlo pero přichytávat na boky tabletu stejně jako u „dospělejších“ modelů. Na zádech tabletu máme najít jednu čočku fotoaparátu a smart konektor pro připojení externího příslušenství, např. klávesnice.

iPad mini 7

V útrobách tabletu má tikat procesor Apple A14 ze současných iPhonů, takže nebude chybět obří výkon a dokonce ani volitelná podpora 5G. iPad mini má být nabízen ve třech barvách – stříbrné, černé a zlaté, což je překvapivá informace; očekávali bychom podobné barvy, jaké nabízí iPad Air nebo nový iMac.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ačkoliv bych toto zařízení bral všemi deseti, pochybuju, že se objeví.

  2. Říci že bude vypadat po vzoru nové designu IPad Air a Pro je opravdu jednoduchá až primitivní úvaha.

    Co dokonce jde odhadovat je i cenu, barvu a dokonce i název hmmmm…. Nový Mini se bude jmenovat Mini… Wow kdo by to čekal.

    Coby bylo opravdu překvapení je že GPS, Galileo bylo ve vozech modelech a né jen
    cellular .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).