Domů » Bleskovky » Takto bude vypadat fotoaparát Xiaomi 12. Dostane jedno oko navíc

Takto bude vypadat fotoaparát Xiaomi 12. Dostane jedno oko navíc

Už příští týden představí Qualcomm svůj nový vlajkový čipset Snadpragon 8 Gen 1, který bude mozkem nejvýkonnějších smartphonů s Androidem v příštím roce. První smartphony s tímto čipsetem by mohly být představeny ale ještě letos; spekuluje se, že stejně jako loni si prvenství uzme čínské Xiaomi.

Takto má vypadat fotoaparát Xiaomi 12

Společnost Xiaomi byla první firmou, která světu ukázala první smartphone se Snapdragonem 888, letos by se měla situace opakovat. Čím se bude termín odhalení Xiaomi 12 blížit, tím více se bude o tomto modelu objevovat informací. Nyní se k nám například dostává první náhled na jeho fotoaparát.

Xiaomi 12

Informátor DigitalChatStation zveřejnil obrázek znázorňující uspořádání objektivů na zádech Xiaomi 12. Stejně jako u minulé generace se máme dočkat tří čoček fotoaparátu, ovšem oproti loňskému modelu zřejmě přibyde navíc druhý LED blesk. Zatím nevíme, zda budou jednotlivé prvky soustředěné do celistvého fotomodulu, nebo budou stát na zádech telefonu samostatně. Ať je to tak či tak, hlavní kamerka se má pyšnit rozlišením 50 megapixelů.

Zepředu by Xiaomi 12 mělo vypadat prakticky stejně jako jeho předchůdce, tudíž se můžeme těšit na lehce zakřivený displej s průstřelem pro selfie kameru. Rozlišení displeje má mezigeneračně překvapivě poklesnout na Full HD+, naopak vylepšení má potkat poddisplejovou čtečku otisků prstů, která bude snímat větší prostor.

Loňské Xiaomi Mi 11 bylo představeno 28. prosince, stihne to jeho nástupce rovněž před Novým rokem?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).