Domů » Bleskovky » Takové tapety jste ještě neviděli. Poradíme vám, jak je stáhnout do vašeho telefonu

Takové tapety jste ještě neviděli. Poradíme vám, jak je stáhnout do vašeho telefonu

Uživatelská nadstavba MIUI 12 přináší řadu nových funkcí, jednou z nejatraktivnějších novinek jsou tři dechberoucí animované tapety s motivy planet Země a Marsu.

Saturn ziva tapeta 02
Tapety, které Xiaomi nabídlo se svým top modelem Mi 10 Ultra se opravdu povedly

Před pár dny představený špičkový smartphone Xiaomi Mi 10 Ultra se pak chlubí další živou tapetou ze série Super Wallpaper, která tentokrát ukazuje planetu Saturn. Díky přispěvateli webu Xda-Developers jménem linuxct si ji mohou užít i ti, kteří telefon s tímto rozhraním nevlastní. Prakticky by měla fungovat na libovolném smartphonu s Androidem 8.0 a vyšším.

Instalace je jednoduchá – stačí si stáhnout níže odkazované apk soubory, nainstalovat je a v příslušné sekci telefonu je pak vybrat jako tapetu. Pokud se vám tapeta ve výchozí aplikaci pro výběr tapet nezobrazuje, stáhněte si z obchodu Google Play aplikaci Tapety. Tohle pozadí (spolu s dalšími dvěma „supertapetami“) stahujte zde.

 

Martin Duchoslav

26 komentářů

 1. To ne ,ale viděl jsem hada chcát a koně blít.

 2. Tak tohle je hodně pěkný, už mi to běhá na OnePlus 8 Pro :-)

 3. Nevím ale tapety by měli mít jinou koncovku nežli *.apk…takže nas*at nestahuji….

 4. Vas navod na huawei nefunguje. Ani po nainstalovani aplikacie tapety ju nikde nevidim. Mam podobne apky supermassive black hole a armagedon, tie idu v pohode, tieto apky napise telefon, ze nevie spustit.

  • Také jsem to na EMUI nerozchodil.

  • Na Huawei to nefunguje, Trump to blokuje :-D

  • Hledej živé tapety. Já je mám také na Samsungu trochu schované. Mimochodem je to velmi hezké.

  • Dobrý den, nevím, zda jste to už zkoušel, ale u mě (Honor 8X, Android 10) bylo potřeba dané .apk soubory nejen stáhnout, ale později přes správce souborů i nainstalovat. Teprve poté se mi v aplikaci tapety objevily v kategorii živé tapety. Snad Vám to pomůže. :)

  • Tak to bylo zajisté geniální zjištění u .apk souboru, to je na nobelovku.

 5. Tahle je mnohem hezčí:
  [odkaz]

 6. …. Zajímalo by mě, jak to zasáhne spotřebu energie….

  • Já to používám na Mi Note 10 a neřekl bych, že to nějak ovlivňuje baterii. Na pozadí launcheru a lockscreen zas člověk tolik nekouká.

  • Díky za reakci.

 7. Moji letitou tapetu jsem našel na googlu. Stačilo napsat „černá“, uložit a od té doby ji mám. Amoled displej ji přímo miluje.

  • AMOLED displej ji právě nemiluje, protože se ti vypaluje :)

  • Ještě jsem neviděl vypálenou černou tapetu, když je celý displej vypnutý. Amoled opravdu černou miluje, protože je pixel vypnutý, jako miluje i černé prostředí. Šetří se displej a lepší je i výdrž.

  • Celý displej není vypnutý, zobrazuje ikony nebo lock screen (čas atd). V takovém případě se pixely, které svítí opotřebovávají víc, jak ty co jsou vyplé a dochází k vypálení. OLED displeje opravdu černé prostředí nemilují, je to jejich zabiják. Displej se tím nešetří, ale ničí.

  • Nemáš pravdu. Pokud máš na displeji černou, to znamená, že jsou pixely vypnuté a tím není opotřebení a není spotřeba. To co na displeji svítí, nesvítí více, takže proč by mělo větší spotřebu a displej by se vypaloval? Co vadí Amoled displeji vadí statické pixely, například u navigace, kde svítí neustále dolní lišta, to je kámen na displej a ne černý vypnutý displej. K vypalování dochází když je černý (tmavý) pixel na stejném místě a nemění svou polohu, pak po určité době může docházet k vypalování. Nic o tom nevíš, tak to radši necháme. Více není co dodat.

  • Hele ty moulo z Děčína, přestaň zas útočit, jak bývalo vždycky tvým zvykem a nauč se číst. Jestliže používám dark mode, tak určitá část pixelů nesvítí vůbec a určitá svítí. Je třeba si uvědomit, že OLED displej stárne neustále, cílem uživatele by mělo být zajistit, aby stárnul rovnoměrně. Pokud budu často a dlouhodoběji zobrazovat třeba jednu aplikaci v dark modu, tak určitá část displeje nesvítí (=neopotřebovává se) a určitá zobrazuje obsah (=opotřebovává se) – to znamená vzniká vypálení.
   Většina lidí si myslí, že záleží na statickém obraze…ano záleží, ale nejde o čas, jak si všichni myslí, ale o rozdíl intenzit pixelů u barev, které zobrazují. Největší rozdíl intenzit je mezi vypnutým a zapnutým pixelem, tudíž dark mode je nejhorší věc, co tomu displeji lze z hlediska vypálení udělat.

 8. Samsung hlásí, že může daná aplikace poškodit telefon, tak raději nestahuji, kort z pochybného zdroje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).