Uživatelská nadstavba MIUI 12 přináší řadu nových funkcí, jednou z nejatraktivnějších novinek jsou tři dechberoucí animované tapety s motivy planet Země a Marsu.

Před pár dny představený špičkový smartphone Xiaomi Mi 10 Ultra se pak chlubí další živou tapetou ze série Super Wallpaper, která tentokrát ukazuje planetu Saturn. Díky přispěvateli webu Xda-Developers jménem linuxct si ji mohou užít i ti, kteří telefon s tímto rozhraním nevlastní. Prakticky by měla fungovat na libovolném smartphonu s Androidem 8.0 a vyšším.
And this second video shows the Horizontal version of it, just like I showed a few hours ago. pic.twitter.com/dx3cWqSwNT
— linuxct (@linuxct) August 12, 2020
Instalace je jednoduchá – stačí si stáhnout níže odkazované apk soubory, nainstalovat je a v příslušné sekci telefonu je pak vybrat jako tapetu. Pokud se vám tapeta ve výchozí aplikaci pro výběr tapet nezobrazuje, stáhněte si z obchodu Google Play aplikaci Tapety. Tohle pozadí (spolu s dalšími dvěma „supertapetami“) stahujte zde.
This MIUI wallpaper is fantastic pic.twitter.com/UhFWRvPCbO
— Max Weinbach (@MaxWinebach) August 4, 2020
To ne ,ale viděl jsem hada chcát a koně blít.
Tak tohle je hodně pěkný, už mi to běhá na OnePlus 8 Pro :-)
Nevím ale tapety by měli mít jinou koncovku nežli *.apk…takže nas*at nestahuji….
pak ses hloupej. je to normalne instalacni balicek, kterej obsahuje tapetu, pisou to i na Xdadevelopers 🙄
Jakou koncovku například?
Vas navod na huawei nefunguje. Ani po nainstalovani aplikacie tapety ju nikde nevidim. Mam podobne apky supermassive black hole a armagedon, tie idu v pohode, tieto apky napise telefon, ze nevie spustit.
Také jsem to na EMUI nerozchodil.
Na Huawei to nefunguje, Trump to blokuje :-D
Hledej živé tapety. Já je mám také na Samsungu trochu schované. Mimochodem je to velmi hezké.
Dobrý den, nevím, zda jste to už zkoušel, ale u mě (Honor 8X, Android 10) bylo potřeba dané .apk soubory nejen stáhnout, ale později přes správce souborů i nainstalovat. Teprve poté se mi v aplikaci tapety objevily v kategorii živé tapety. Snad Vám to pomůže. :)
Tak to bylo zajisté geniální zjištění u .apk souboru, to je na nobelovku.
Tahle je mnohem hezčí:
[odkaz]
tak to si nemyslím teda
…. Zajímalo by mě, jak to zasáhne spotřebu energie….
Já to používám na Mi Note 10 a neřekl bych, že to nějak ovlivňuje baterii. Na pozadí launcheru a lockscreen zas člověk tolik nekouká.
Díky za reakci.
Moji letitou tapetu jsem našel na googlu. Stačilo napsat „černá“, uložit a od té doby ji mám. Amoled displej ji přímo miluje.
AMOLED displej ji právě nemiluje, protože se ti vypaluje :)
Ještě jsem neviděl vypálenou černou tapetu, když je celý displej vypnutý. Amoled opravdu černou miluje, protože je pixel vypnutý, jako miluje i černé prostředí. Šetří se displej a lepší je i výdrž.
Celý displej není vypnutý, zobrazuje ikony nebo lock screen (čas atd). V takovém případě se pixely, které svítí opotřebovávají víc, jak ty co jsou vyplé a dochází k vypálení. OLED displeje opravdu černé prostředí nemilují, je to jejich zabiják. Displej se tím nešetří, ale ničí.
Nemáš pravdu. Pokud máš na displeji černou, to znamená, že jsou pixely vypnuté a tím není opotřebení a není spotřeba. To co na displeji svítí, nesvítí více, takže proč by mělo větší spotřebu a displej by se vypaloval? Co vadí Amoled displeji vadí statické pixely, například u navigace, kde svítí neustále dolní lišta, to je kámen na displej a ne černý vypnutý displej. K vypalování dochází když je černý (tmavý) pixel na stejném místě a nemění svou polohu, pak po určité době může docházet k vypalování. Nic o tom nevíš, tak to radši necháme. Více není co dodat.
Hele ty moulo z Děčína, přestaň zas útočit, jak bývalo vždycky tvým zvykem a nauč se číst. Jestliže používám dark mode, tak určitá část pixelů nesvítí vůbec a určitá svítí. Je třeba si uvědomit, že OLED displej stárne neustále, cílem uživatele by mělo být zajistit, aby stárnul rovnoměrně. Pokud budu často a dlouhodoběji zobrazovat třeba jednu aplikaci v dark modu, tak určitá část displeje nesvítí (=neopotřebovává se) a určitá zobrazuje obsah (=opotřebovává se) – to znamená vzniká vypálení.
Většina lidí si myslí, že záleží na statickém obraze…ano záleží, ale nejde o čas, jak si všichni myslí, ale o rozdíl intenzit pixelů u barev, které zobrazují. Největší rozdíl intenzit je mezi vypnutým a zapnutým pixelem, tudíž dark mode je nejhorší věc, co tomu displeji lze z hlediska vypálení udělat.
Samsung hlásí, že může daná aplikace poškodit telefon, tak raději nestahuji, kort z pochybného zdroje.
To hlásí každý smartphone s Androidem, do kterého instaluješ aplikace mimo obchod ;)
No právě, kde teď vzít jistotu, že je to z toho zdroje ok :D
To ani z Google Play nemáš jistotu, že je to ok.