Domů » Bleskovky » Takhle to dopadne, když hodíte do pračky Bugatti Chiron či Audi R8

Takhle to dopadne, když hodíte do pračky Bugatti Chiron či Audi R8

Pokud patříte mezi automobilové nadšence, kteří někdy zatoužili po pořádném supersportu, konkrétně například po Bugatti Chiron, Lamborghini Gallardo nebo Audi R8, díky čínskému výrobci Shandong Fengde si nyní můžete splnit sen. Tedy… jak se to vezme.

Zmíněný výrobce se soustřeďuje na výrobu vozítek v kategorii LSEV (Low Speed Electric Vehicles). V praxi to tedy znamená, že s autem poháněným baterkami nepřesáhnete rychlost 60 kilometrů v hodině a nebudeme si lhát, okopírovat design zmíněných supersportů se také příliš nepovedlo.

Ideální do města, ale s ostudou?

Pro městské využití jsou tato vozítka ideální, v Číně na ně ani nepotřebujete řidičský průkaz, nicméně pokud jste se těšili, že ohromíte sousedy svým novým sporťákem, radši si je nejdříve prohlédněte. Ačkoliv je podoba s originály zřejmá, jedná se o výrazně zmenšené kusy, které vypadají, jako kdybyste svůj kašmírový svetr omylem vyprali na 90 °C a namísto na člověka byl už jen pro panenky.

Cenově jsou však tyto hračky dostupné, napodobeninu Chironu můžete sehnat již za 130 000 Kč, při nákupu více než 10 kusů se pak cena sníží na 109 000 Kč za kus. Za to dostanete elektromotor s výkonem 4 kW, tedy 5,3 koňské síly. Dojezd téměř 150 kilometrů na jedno nabití pak vystačí i na dlouhé městské popojíždění. V případě, že máte zálusk spíše na Lamborghini, připravte si 115 000 Kč a v případě Audi ceny začínají na 120 000 Kč.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).