Domů » Bleskovky » Takhle se vyrábí Tesla 3: podívejte se na celý proces ve 42 vteřinách

Takhle se vyrábí Tesla 3: podívejte se na celý proces ve 42 vteřinách

Tesla 3 je jedním z nejznámějších elektromobilů současnosti. Jeho výrobce, americká společnost Tesla Motors, nyní vydal časosběrné video, které zachycuje proces výroby zmíněného elektromobilu od začátku až do konce.

How Model 3 gets made

Video samotné trvá rovných 42  vteřin a zobrazuje celý výrobní proces, při kterém každý z celkem 10,000 dílů instalují jak roboti, tak lidští pracovníci. Nezkrácený zabere zhruba hodinu a půl. Elektromobil Tesla 3 spatřil světlo světa již v březnu roku 2016, vyráběn je v továrně ve Fremontu (Kalifornie, USA).

S výrobou byly problémy, do věci se vložil i Musk

Výrobní proces třetí generace Tesly se neobešel bez problémů. V dubnu loňského roku se do celé věci vložil i samotný Elon Musk. Ten výrobu elektromobilu označil za „peklo“ a řekl, že využití robotů celý proces někdy ve skutečnosti zpomalilo. Jen na okraj, s Elonem Muskem natočil před pár měsíci skvělý rozhovor Marques Brownlee.

Na nyní zveřejněném videu je vidět to, že řadu dílů montují lidští pracovníci. Možná se tedy Musk již poučil, že robotizace za každou cenu nemusí být vždy výhodná. V řadě konkrétních úkonů totiž stroj člověka zatím nenahradí.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

Diskuze k článku

  1. Ako kazde ine auto ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).