Takhle bude vypadat nový Gmail. Slibuje lepší integraci s dalšími službami Googlu

gmail google justin morgan unsplash

Google představil nový vzhled svého Gmailu, který klade důraz na integraci ostatních služeb v nabídce tohoto technologického giganta. Svůj vlastní prostor v novém Gmailu dostane Google Chat, Meet i Spaces. Změny bude možné detailně prozkoumat už v průběhu února. V dubnu se již bude jednat o defaultní zobrazení Gmailu pro všechny firemní uživatele Workspace a zhruba o prázdninách už půjde o jediné možné rozložení.

Zatím se mluví pouze o placených programech Workspace, nicméně dle vyjádření Googlu bude nové zobrazení možné aktivovat i u běžných uživatelů neplacených účtů. Nebude se ale jednat o povinnost.

gmail new 01
Integrované zobrazení Gmailu

Integrované zobrazení, jak Google nový vzhled nazývá, budou moci vyzkoušet všichni uživatelé služeb Google Workspace už 8. února. Do dubna budou na nový vzhled přepnuti všichni, kteří tak neučiní sami. Stále zde ale bude možnost vrátit se zpět. V druhé polovině roku už ale tato možnost zmizí a nové zobrazení bude standardem.

gmail new 02
Přepínání mezi službami bude jednodušší

Lepší práce napříč aplikacemi Googlu

Pokud máte rádi multitasking a pracujete s různými nástroji Googlu, nové zahuštěné zobrazení patrně budete kvitovat. Jestliže se ale raději soustředíte pouze na věc, kterou právě děláte, nebo naopak aktivně používáte třeba jen Gmail, ze změny příliš nadšení nebudete. Podle Googlu se mají při práci zobrazovat nově také různé notifikace, které budou upozorňovat na potřebu zásahu do nějakého z dalších nástrojů. To na soustředění při práci taktéž nepřidá.

gmail new 03
Nejprve se bude cílit především na firemní uživatele

Smysl propojení více služeb do jedné je jasný. Přeskakování mezi nástroji bude jednodušší a Google zároveň přiměje další uživatele k používání funkcí, o kterých možná ani nevěděli. Gmail tedy postupně bude směřovat spíše do formátu „vše v jednom“, než aby sloužil pouze jako e-mailový klient.

Integrované zobrazení bude k dispozici pro uživatele programů Google Workspace Business Starter, Business Standard, Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Plus, Frontline, Nonprofit nebo G Suite Basic. Bez podpory zatím zůstává program Workspace Essentials.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku