Takhle bude vypadat nová generace chytrých hodinek od Samsungu, dočkáme se více variant?

Samsung a jeho chytré hodinky Galaxy Gear se staly jakýmsi průkopníkem v oblasti nositelné elektroniky, takzvaných wearables. První generace hodinek nepřinesla svému výrobci velké prodejní úspěchy, přeci jen jako průkopník to měly hodinky Galaxy Gear obtížné, bojovaly s dětskými nemocemi, s oslovením trhu a cestu k zákazníkovi si nenašly také kvůli své počáteční vysoké ceně. Přesto se jihokorejský výrobce nevzdává a na MWC má představit rovnou dvojici jejich nástupců.

Alespoň to tvrdí zdroj @evleaks na svém twitterovém účtu, na němž se objevily i první obrázky těchto hodinek. Jmenovat se mají Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo, ačkoliv je možné, že od označení Galaxy bude v případě hodinek nakonec upuštěno. Fanoušci, kteří očekávali zahnutý displej, budou zřejmě zklamáni, oba modely podle uniklých obrázků nabízí klasický rovný displej, jehož úhlopříčka se bude pohybovat okolo 1,6 palců. Na čelní straně se pod displejem objevil nový prvek – hardwarové tlačítko, které bude zřejmě sloužit pro návrat na domovskou obrazovku. Čočka fotoaparátu se dočkala přesunutí blíže k displejové části.

Uživatelské prostředí vypadá podobně jako v případě první verze, na domovské obrazovce se pod časovými údaji nachází trojice ikon, model Gear 2 Neo má podle snímku na prvním slotu notifikaci s vykřičníkem, zatímco Gear 2 zástupce fotoaparátu. Rozdíly mezi oběma modely prozatím nejsou známé, dá se však předpokládat, že model Gear 2 Neo bude levnější variantou modelu Gear 2, podobně jako tak Samsung učinil v případě tabletofonu Galaxy Note 3, respektive Note 3 Neo.

Tomu by mohlo napovídat zpracování, zatímco model na obrázku vlevo se zdá býti celokovový (je to patrné zejména na samotném hardwarovém tlačítku), jeho „levnější“ kolega bude zřejmě vyroben z plastu. Černá verze vypadá na první pohled subtilněji, což by mohlo naznačovat méně výkonný nebo jinak omezený hardware v útrobách hodinek.

Oba modely přijdou zřejmě na trh ve více barevných variantách, operační systém je prozatím neznámý, spekuluje se, že by jím mohl být několikrát zabitý a znovu vzkříšený Tizen. Na oficiální představení si však budeme muset ještě dva dny počkat, prezentace Samsung Unpacked 5 je naplánována na pondělí ve 20:00 a SmartMania bude při tom, tak nás nezapomeňte sledovat na našem live blogu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. Balrog (neregistrovaný)

    Jsem zvědavý jak na tom bude výdrž baterie a odolnost proti cákající vodě. To mi vadilo na gearech 1, proto jsem si radši vybral Sony smartwatch 2

  2. hellwet (neregistrovaný)

    to radšej mohli urobiť tak, že Gear 2 by boli s ohnutým displejom a Gear 2 Neo s normálnym

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *