Domů » Bleskovky » Také jste se těšili na Pixel Watch? Mobvoi pro vás má alternativu

Také jste se těšili na Pixel Watch? Mobvoi pro vás má alternativu

Čínská společnost Mobvoi není mezi širokou veřejností příliš známá, technologičtí nadšenci ale ví, která bije. Progresivní Číňané už dokázali na svou stranu získat nejen investice například od Googlu či BMW, ale také od lidí na crowdfundingových platformách. Mobvoi vždy kladlo důraz na spojení kvality za rozumnou cenu, což je také příklad nově představených hodinek TicWatch C2.

TicWatch C2: konečně sázka na wearOS

Ačkoli název napovídá, že jsou hodinky nástupcem modelu Classic, dostaly oproti svému předchůdci jednu výraznou změnu – operační systém není Ticwear OS, ale WearOS od Googlu. TicWatch C2 budou ve dvou tloušťkách, konkrétně 20mm v černé a platinové, a menší 18mm v růžové, přičemž materiálem je nerezová ocel v kombinaci s koženým páskem. Z technických specifikací musíme zmínit 1,3″ AMOLED displej s rozlišením 360 x 360 pixelů, 400mAh baterii či odolnost podle standardu IP68. Samozřejmostí je akcelometr, gyroskop, senzor srdečního tepu nebo NFC.

Dobrý dojem kaží přítomnost staršího čipu

Jednou z velkých nevýhod je nasazení staršího čipu Qualcomm Snapdragon Wear 2100, namísto novějšího 3100. To znamená nejen nižší výkon, ale především horší výdrž na baterii, která se přes jeden den vyhoupne jen zřídka. Kladné body naopak TicWatch C2 získávají na ceně – 199 euro (cca 5 200 Kč) je jistě přijatelná vstupenka do světa chytrých hodinek. Do prodeje hodinky půjdou 9. listopadu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments