Domů » Bleskovky » Tají Samsung odolnost Galaxy S6 edge? Telefon vydrží drsné pády na zem i vodní koupel

Tají Samsung odolnost Galaxy S6 edge? Telefon vydrží drsné pády na zem i vodní koupel

Samsung Galaxy S6 edge byl oficiálně představen začátkem tohoto měsíce v Barceloně. Jedná se o vlajkovou loď výrobce, která zaujme především svým displejem. Ten je totiž na bočních stranách mírně zahnutý. Mnozí zájemci byli zklamáni tím, že Galaxy S6 i Galaxy S6 edge proti starší generaci Galaxy S5 postrádá novinka zvýšenou odolnost vůči vodě a prachu (certifikace IP67).

Samsung Galaxy S6 Edge Water Test - Secretly Waterproof/Resistant?

Dnes se na Youtube objevilo video s testem, při kterém byl telefon ponořen do misky s vodou. Podle časomíry na displeji vydržel S6 edge fungovat pod vodou téměř půl hodiny a poté se vypnul. Po jeho vyjmutí z vody a osušení telefon bez problémů naběhl. Uvnitř ovšem zůstalo malé množství vody, takže nic podobného doma rozhodně nezkoušejte. Proč výrobce oficiálně neudává alespoň částečnou odolnost vůči vodě, není jasné. Pravděpodobným důvodem zřejmě bude nesplnění určitých požadavků pro dosažení certifikace.

Druhé video s Galaxy S6 edge v hlavní roli je poněkud drsnějšího rázu. Slečna telefon několikrát prudce hodí na pevnou podlahu, ale ten vše přežije bez výraznější újmy. Zda došlo k nějakým oděrkům, bohužel nedokážeme odhadnout kvůli špatné kvalitě videa. I tak je ale vidět, že si dal Samsung velmi záležet na kvalitě konstrukce. Obdivuhodná je především odolnost displeje, který v podobných případech selže jako první. A docela by nás zajímalo, jak by v podobném testu obstála klasická „es-šestka“?

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).