Sledujte nás na YouTube

Tablet Tegra Note od NVidie nově také ve variantě s podporou 3G a LTE sítí

V našich končinách není NVidia Tegra Note příliš známým zařízením, vězte ale, že jde o solidně vybavený tablet poháněný výkonným procesorem NVidia Tegra 4. Stran toho nabídne sedmipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 800 px, 16 GB rozšířitelné interní paměti, 1GB RAM a pětimegapixelový fotoaparát. Původní verze byla odhalena v září minulého roku, až nyní však přichází na trh i verze podporující sítě 3G (HSPA+) a LTE. Prodávat by se měla za 299 USD, tedy zhruba 6 000 Kč bez DPH.

 

O připojení se stará čip vlastní výroby s označením NVidia i500, jenž je až o 60 % menší, než průměrný LTE modem. Nehledě na to je ale oproti předhůdci až čtyřikrát výkonnější. Tablet bude dostupný ve verzi s LTE i bez ve druhém čtvrtletí letošního roku a mimo Spojené státy se podívá i do Velké Británie, Západní Evropy, Brazílie, Japonska, Jižní Koreje, Indie, Číny a také na Ukrajinu. V České republice se s ním pravděpodobně oficiálně nesetkáme.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. Pipa (neregistrovaný)

    Hmm za 6000,- to by se mi asi líbilo.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *