Domů » Bleskovky » Tablet Samsung Galaxy View poodhalen: 18,4palcový FullHD displej s novým čipsetem Exynos 7580

Tablet Samsung Galaxy View poodhalen: 18,4palcový FullHD displej s novým čipsetem Exynos 7580

Trend neustálého růstu úhlopříček displejů se netýká pouze smartphonů, ale také tabletů. Již dávno nepatří desetipalcové modely k tomu největšímu na trhu, spíše se řadí k průměrně velikým. Jedním z prvních, kteří překonali hranici 10 palců, byl Samsung, se svým tabletem Galaxy Note Pro s úhlopříčkou 12,2 palců.

 


Nyní výrobce chystá dalšího obra, který ponese označení Galaxy View a bude vybaven rovnou 18,4 palcovým displejem s rozlišením FullHD (1920 × 1080 px). Dostatečný výpočetní výkon zajistí nový čipset Exynos 7580 z produkce výrobce. Jeho osm jader běží na maximálním taktu 1,6 GHz. 2 GB operační paměti sice nejsou mnoho, ale ve spojení s relativně „nízkým“ rozlišením displeje bude kapacita nejspíš stačit.

   

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Vnitřní 32GB úložiště bude rozšiřitelné prostřednictvím microSD karet. Akumulátor nabídne kapacitu 5700 mAh. Výrobce nezapomněl osadit ani fotoaparáty. Vpředu sídlí 2,1Mpx selfie kamera, zadní fotoaparát disponuje 8Mpx senzorem. O použitém operačním systému zatím nepadla žádná zmínka, předpokládáme, že výrobce vsadí na Android. Cena zatím nebyla oznámena, k oficiálnímu představení dojde v říjnu.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *