Domů » Bleskovky » Tablet Archos 97 Titanium HD oficiálně: Jelly Bean a Retina rozlišení

Tablet Archos 97 Titanium HD oficiálně: Jelly Bean a Retina rozlišení

Přední francouzký výrobce elektroniky Archos právě představil svůj nejnovější tablet s názvem Archos 97 Titanium HD. Jak je již z názvu patrné, nová placka se bude moci pochlubit 9,7palcovým displejem. Ten se navíc může pyšnit IPS techlonoligí s excelentním rozlišením 2048 x 1536 px. V tomto ohledu se tak může směle rovnat s posledními iPady od Applu.

Přestože se na první pohled může zdát, že se bude jednat o „nadupanější“ model mezi androidími tablety, krom displeje se bohužel nevyznačuje žádným vysokým nadprůměrem. Pojede totiž na dvoujádrovém ARM Cortex-A9 procesoru s taktem 1,6 GHz, 1GB RAM a 8 GB vestavěné paměti (u Titania nechybí podpora microSD karet, paměť je tak volně rozšiřitelná). Jako operační systém si pak francoužští inženýři vybrali Android 4.1 „Jelly Bean“. 

Archos 97 Titanium HD si nezapomněl přibalit ani dvě kamerky, přičemž zadní má 5Mpx a funkci auto-focus. Na přední straně pak nechybí 2Mpx čočka pro videohovory. Pro kompletní technické specifikace můžete navštívit oficiální web výrobce.

Cena, stejně jako datum vydání, zatím nebyla uveřejněna, nicméně se dá očekávat, že evropští zákazníci se tabletu dočkají již velice brzy. Uvidíme, jak si nakonec Archos 97 Titanium HD na trhu velkým množstvím různých dalších tabletů povede. Klíčovou roli bude hrát bezesporu cena, nemá tak zatím cenu dělat jakékoliv odhady.

Zdroj

Miroslav Václavík

7 komentářů

  1. Nějak se s tablety s Retinou roztrhl pytel. Čekám zda bude naskladněný dříve Onda, nebo Ainol a hned bych objednal a nyní i Archos…

  2. jestli budou barvy na urovni Ipadu tak proc ne .))) rozsliseni jeste nevypovida o kvalite displayje :)

    • To už si dneska nikdo nedovolí, zmršit displej v ostatních parametrech.

    • Geary: Archos? Bez skrupulí, viz předešlé G9 nebo jak se to jmenovalo. Někde se ta cena musí nahonit.

    • Tak s iPadem se to nebude dát srovnat ikdyž i jeho cena je ve skutečnosti pod 5 tisíc.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).