Tablet a notebook v jednom: Hybridní Fujitsu s Windows 8

Společnost Fujitsu před několika okamžiky představila hybridní tablet Stylistic Q702 s operačním systémem Windows 8, který je určený převážně pro mobilní firemní uživatele. S hybridním tabletem Fujitsu již nemusíte během pracovního dne neustále volit mezi tabletem a notebookem. STYLISTIC Q702 je poměrně výkonný a samostatný tablet, který lze jednoduchým připojením plnohodnotné klávesnice kdykoliv konvertovat na klasický notebook.

 

Stylistic Q702 uživatelům umožní každodenní práci mimo kancelář bez nutnosti připojení externího napájecího zdroje, prodlouženou výdrž zařízení zajišťuje druhá baterie v klávesnici. Tělo tabletu je vyrobeno z lehké a odolné slitiny hořčíku, která ho chrání před každodenními nárazy a poškrábáním. Podle informací od výrobce má být obrazovka dobře čitelná i na přímém slunečním světle. Bez klávesnice má hybridní tablet hmotnost 850 gramů, což není zrovna málo. Tablet bude dodáván i s vestavěnou podporou rozhraní 3G/UMTS nebo 4G/LTE pro přenos mobilních dat. 

„Hybridní tablet Fujitsu STYLISTIC Q702 nabízí to nejlepší z obou světů – přenosnost a snadné použití tabletu, což jsou vlastnosti, které se skvěle hodí k prezentaci obsahu, a připojitelnou klávesnici, jejíž pomocí lze zařízení konvertovat na notebook s plnohodnotnou klávesnicí. Uživatelům klávesnice usnadní především vytváření obsahu, například při práci s tabulkami nebo při úpravách obchodních nabídek,“ uvedl Jan Šplíchal, produktový a PR manažer Fujitsu Technology Solutions Česká republika. 

Zařízení je vybaveno inteligentními funkcemi zabezpečení včetně biometrického snímače otisků prstů, podpory technologie Computrace, zabezpečení pevného disku a systému BIOS heslem, integrovaného modulu TPM (Trusted Platform Module) a technologií Intel Anti-Theft. Poháněn je procesory Intel Core třetí generace i3 a i5, volitelně s technologií Intel vPro.

Hardwarové parametry tabletu Stylistic Q702

  • Dokovací stanice s klávesnicí, čtyřčlánkovou baterií a rozšiřujícími porty, včetně portu sítě LAN (RJ-45) a podpory externího displeje (VGA)
  • 11,6″ antireflexní displej s podsvícením LED, technologií IPS, duálním digitizérem a podporou více dotyků optimalizovaný pro ovládání perem i dotyky, rozlišení 1366 x 768 px
  • Rozhraní USB 2.0 a 3.0, HDMI, rozšiřující porty SD/SDHC na tabletu
  • Volitelně podpora širokopásmového mobilního připojení 3G/UMTS nebo 4G/LTE (podpora se může lišit v závislosti na regionu)
  • Akcelerometr, gyroskop, magnetometr a snímače okolního světla přispívající k plynulé práci s počítačem
  • Přední a zadní webová kamera se dvěma mikrofony umožňující pořádání videokonferencí
  • Úložiště až 256 GB (bez plného šifrování disku) a 128 GB (s plným šifrováním disku)
  • Intel® HD Graphics 4000
  • Integrovaný 4GB modul DDR3

Hybridní tablet Stylistic Q702 bude v Česku dostupný od podzimu tohoto roku. Doporučená cena začíná na 28 000 Kč.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku