Tablet a neobvyklá klávesnice pro počítač. OnePlus láká na chystané novinky

OnePlus keyboard 2

OnePlus chystá na 7. února akci nazvanou Cloud 11, na které by měla být odhalena globální varianta smartphonu OnePlus 11 a několik dalších produktů. Dosud jsme počítali hlavně s již potvrzenými sluchátky OnePlus Buds Pro 2, avšak čínská firma toho má v rukávu více.

OnePlus cloud 11

OnePlus Pad: tablet s vystouplým fotoaparátem

Těšit se můžeme například na tablet OnePlus Pad. Má se jednat o zařízení s kovovým unibody tělem, 11,6″ displejem a vystupujícím fotoaparátem na zadní straně.

oneplus padbanner

 

V tuto chvíli nejsou známé žádné parametry, takže nevíme, zda se bude jednat o výkonný vlajkový model, nebo levnější zařízení.

Mechanická klávesnice pro počítač

Další potvrzenou novinkou je zatím bezejmenná mechanická klávesnice k PC. Má se jednat o speciální příslušenství, které OnePlus vyvinulo společně s fanoušky značky. Šasi má být vyrobené z hliníku, samotné klávesy pak mají nabídnout dvojité hlukové těsnění pro absolutní klid při práci nebo hraní her.

Klávesy mají být vyměnitelné a díky otevřenému firmwaru programovatelné – změnit půjde jak jejich funkce, tak i RGB efekty. Periferie má fungovat se systémy Windows, macOS i Linux.

 

OnePlus klavesnice

Klávesnice má podle oficiálního harmonogramu vstoupit do sériové výroby v březnu nebo dubnu letošního roku.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku