Domů » Bleskovky » T-Mobile zítra spouští komerční provoz LTE, zatím v Praze a Mladé Boleslavi

T-Mobile zítra spouští komerční provoz LTE, zatím v Praze a Mladé Boleslavi

T-Mobile od 1. října 2013 spustí komerční provoz sítě LTE v Praze a Mladé Boleslavi. Operátor zároveň mírně navýšil pokrytí hlavního města – v současné době je pokryto 26 % jeho území (z velké většiny jde o městskou část Praha 4) a 33 % jeho populace. Do konce roku by pak měla být pokryta zhruba polovina populace Prahy. Další rozvoj LTE úzce souvisí s výsledky aukce kmitočtů, do které podalo přihlášku pět zájemců (více informací).

Od zítřka tak bude LTE zpřístupněno všem zákazníkům T-Mobile, kteří mají aktivovaný tarif obsahující data, nacházejí se na pokrytém území a disponují zařízením, jež technologii LTE podporuje. LTE síť T-Mobile je dostupná pro telefony Sony Xperia Z a Z1, BlackBerry Q10, HTC One, Samsung Galaxy S4 a také pro přístroje iPhone 5, 5c a 5s a v budoucnu se bude nadále rozšiřovat. Připojení do LTE bude probíhat zcela automaticky, bez nutnosti přihlášení jako v předchozím zkušebním provozu (ten bude současně s komerčním spuštěním sítě ukončen). Stažená data se začnou standardně započítávat do datového limitu.

Maximální rychlost stahování 100 Mb/s a odesílání 37,5 Mb/s bude umožněna k datovým tarifům a balíčkům Mobilní internet 10 GB a více a k tarifům S námi bez hranic/ S námi bez hranic+. U ostatních tarifů nové generace lze dosáhnout maximálních rychlostí v síti LTE 42 Mb/s pro stahování a 5, 76 Mb/s pro odesílání. 

Zákazníci mohou LTE využívat s běžnou SIM kartou. U starších typů karet je však zapotřebí jejich aktualizace, o niž mohou klienti požádat přes službu Můj T-Mobile a operátor ji provede na dálku (týká se zhruba 70 % karet). Majitelům nejstarších SIM vyrobených před rokem 2003 pak T-Mobile doporučuje navštívit některou z jeho značkových prodejen, kde jim kartu bezplatně vymění.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. „LTE síť T-Mobile je dostupná pro telefony Sony Xperia Z a Z1, BlackBerry Q10, HTC One, Samsung Galaxy S4 a také pro přístroje iPhone 5, 5c a 5s a v budoucnu se bude nadále rozšiřovat.“

  A všechny ostatní telefony s LTE… Například na Lumii 920 mi LTE od T-Mobile funguje zcela bez problémů. Takže nemystifikovat ;-)

  Testovací provoz se mi hodil, stažená data přes LTE se nezapočítávala do FUP. Teď to bude horší :D

 2. Pro zajímavost – z článku vypadly T-Mobilem oficiálně na seznamu deklarované telefony Nokia Lumia 820 a 925.

  Viz třeba zde:

  [odkaz]

 3. dobrý večer neporadil by mi někdo kde přesně v tom můj t-mobile tu kartu můžu aktualizovat ? díky moc

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).