Domů » Bleskovky » T-Mobile začne s LTE pokrýváním venkova v Plzeňském kraji

T-Mobile začne s LTE pokrýváním venkova v Plzeňském kraji

T-Mobile zahájí do konce března letošního roku v okrese Plzeň-jih pokrývání venkovských oblastí České republiky sítí LTE. Operátor dále navýšil maximální rychlost LTE v Mladé Boleslavi – rychlost pro stahování vzrostla na 150 Mbit/s z dřívějších 100 Mbit/s, pro odesílání pak na 50 Mbit/s z předchozích 37,5 Mbit/s. Zároveň pokračuje rozšiřování nejrychlejšího mobilního internetu na zbývající území hlavního města, dokončeno bude v říjnu 2014.

T-Mobile spustí rychlý mobilní internet v části okresu Plzeň-jih Plzeňského kraje. Tímto krokem začne s avizovaným pokrýváním venkovských oblastí České republiky. V souladu s podmínkami ČTÚ bude síť LTE na tomto území fungovat nejprve v dvouměsíčním zkušebním provozu. Obyvatelé Roupova, Svárkova, Dolců, Plevňova a mnoha dalších obcí okresu Plzeň-jih tak budou mít nejpozději koncem května letošního roku k dispozici nejlepší mobilní internet se stejnými rychlostmi, jaké nabízí síť LTE v Praze.

Operátor dále do října 2014 dokončí LTE pokrytí hlavního města a do konce roku spustí pilotního provoz nové funkce Voice over LTE (VoLTE), jež umožní volání přímo v nejrychlejší mobilní síti s výrazným zkrácením doby spojení při volání a zvýšením kvality přenosu hlasu. T-Mobile již do LTE investoval téměř čtyři miliardy korun (včetně platby za kmitočty získané v aukci), v příštích letech bude postupně investovat dalších 13 miliard.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Karel (neregistrovaný)

  Muze tohle pripojeni slouzit jako nahrada ADSL? Klidne bych za 100mbit bez FUP zaplatil 4000,- mesicne…

  • S pořádným routerem s USB konektorem a možností isntalace OpenWRT firmwaru by neměl být sebemenší problém.

  • Tak u ADSL máš kolik agregaci, 20:1? A kolik bude na té BTS? 100:1, více, kolik vlastně garantuje poskytovatel jako minimální rychlost? A co ztrátovost signálu v zástavbě (kabelové připojení ti dotlačí 100% rychlosti).

   Ne, LTE není náhrada za ADSL (už jen ta FUP), ale na druhou stranu, mělo by poskytovat solidní odezvy, tedy např. na hraní je to konečně použitelný cellular připojení.

  • Karel (neregistrovaný)

   No ja jsem v male vesnici, 5km od ADSL ustredny, nic jinyho nez ADSL 2mbit tu neni…a pochybuju, ze sem nekdo nekdy bude kopat nejakej dalsi kabel, ani v tomto pripade to neni reseni?

  • Nemyslím, že by byl problém v kabelu, ale v ustredne, až se uraci ji modernizovat, bude lépe.

   Ale samozřejmě je nutné srovnavat alternativu vůči něčemu funkčnímu, kde jsou slepí je samozřejmě i jednooky král.

  • Furt budu mit radsi vrabce v hrsti (např. 20-30Mb ADSL) než holuba na střeše (100Mb LTE). Hehe, kdyby mě tak slyšel před lety Mistral s neskutecnymi 64kbit, jak jsme pelasili od DSL:-)

  • Karel (neregistrovaný)

   No v obci, kde ta ADSL ustrena je, nabizi i VDSL 20+Mbit…jenze 5km od ustredny je proste moc…utlum moc veliky, takze sem vic nez 2mbit neprotlaci….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).