Domů » Bleskovky » Vánoční statistika T-Mobilu: 120 000 stažení mobilní TV a 80 000 prodaných LTE zařízení

Vánoční statistika T-Mobilu: 120 000 stažení mobilní TV a 80 000 prodaných LTE zařízení

Operátor T-Mobile se pochlubil se zajímavými čísly týkající se vánoční akce Mobilní TV zdarma, která trvá do konce ledna. Od 1. února bude Mobilní TV Start stát 119 Kč a varianta Komplet 299 Kč včetně DPH. Operátor však automaticky prodlouží všem uživatelům akci nečerpání dat až do 30. dubna. Aplikaci Mobilní TV si od vydání stáhlo 120 000 zákazníků, přičemž celých 82 % z nich na zařízeních se systémem Android.

Nejvíce se koukalo na pohádky a poslouchala hudba

Nejoblíbenějšími pořady byly samozřejmě pohádky, nejnahrávanějšími se staly Tři bratři na Nově a Korunní princ na ČT1. Zatímco v listopadu operátor zaznamenal spíše krátkodobé připojení do aplikace, v prosinci už zákazníci vykazovali dlouhodobější sledování pořadů a do aplikace se připojili v průměru 5x týdně.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Nejoblíbenější bylo sledování pořadů s časovým posunem (tzv. timeshift) a nahrávání s pozdějším sledováním – celkem bylo uloženo 25 000 hodin záznamů. Nahrát pořad a uložit až na 7 dní lze jednoduše přímo v mobilní aplikaci. Během vánočních svátků začal provoz v Mobilní TV již v 8:00 ráno a vrcholil ve 20:00 večer. Na Silvestra pak byla špička mezi 18 – 20 hodinou.

 

Oproti klasické televizi, kde ve sledovanosti vládnou programy ČT, skupiny Nova a Prima, se
v žebříčku nejsledovanějších stanic v Mobilní TV za prosinec trochu překvapivě objevil na 2. místě hudební kanál Óčko. Uživatelé tento kanál sledovali především kolem Silvestra. Velké oblibě se u Mobilní TV těší také sportovní přenosy, v prosinci vedly ve sledovanosti závody Světového poháru v biatlonu a také zápasy české reprezentace na MS juniorů do 20 let v ledním hokeji.

Zájem byl o LTE zařízení

Počet LTE zařízení v síti se nyní blíží jednomu milionu a jen během Vánoc T-Mobile prodal 80 000 LTE telefonů a tabletů. Nejoblíbenějším modelem se stal model Samsung Galaxy Core Prime (27 000 kusů), do Mobilní TV se pak nejvíce připojovaly telefony Samsung Galaxy S5 a iPhone 6s a 5s. Díky neúčtování mobilních dat se až polovina veškerého datového přenosu odehrávala v mobilní síti, druhá polovina pak na WiFi.

Pokrytí LTE na sklonku roku značně narostlo, nyní činí 82 %, zákazníci si tak vysokorychlostní síť mohli užít i v dalších městech. V horských a podhorských oblastech nejvíc uživatelů Mobilní TV v LTE síti zaznamenala města Bruntál, Jablonec n. N., Jeseník, Klatovy, Prachatice, Šumperk a Trutnov.

T-Mobile na Vánoce daroval poukaz na Třeboňského kapra každému, kdo si zakoupil LTE telefon nebo tablet. Výdej probíhal na téměř 400 místech po celé ČR, seznam byl k nalezení na webových stránkách. Dárek zákazníci ocenili, podle množství pozitivních reakcí je potěšila zejména kvalita ryb. Využito bylo na 40 000 poukázek a rozdána tak bylo téměř 100 tun kaprů.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments