Domů » Bleskovky » T-Mobile v Praze navýšil rychlost stahování přes LTE až na 150 Mbit/s

T-Mobile v Praze navýšil rychlost stahování přes LTE až na 150 Mbit/s

Operátor T-Mobile provedl navýšení rychlostí LTE mobilního internetu v Praze na 112,5 Mbit/s pro download a 37,5 Mbit/s pro upload. Došlo k tomu navýšením používaného pásma z 10 na 15 MHz. V několika lokalitách hlavního města (v okolí Horních Počernic, Černého Mostu a na Roztylech) bylo pásmo navýšeno na 20 MHz, maximální rychlosti LTE tak dosahují až 150/50 Mbit/s (download/upload). Počet těchto míst plánuje operátor rozšiřovat. Dosavadní maximální rychlosti pražské LTE sítě T-Mobile byly poloviční, tedy 75/25 Mbit/s. Operátor má díky tomuto navýšení aktuálně nejrychlejší LTE síť v Praze a bude zajímavé sledovat, jak zareaguje konkurence.

T-Mobile dále pokračuje v pokrývání hlavního města, které dokončí do října 2014. V červenci získají signál LTE mobilního internetu Vysočany, Černý most, Horní Počernice, Letňany, Střížkov, Prosek a Ďáblice, v srpnu přijdou na řadu Kobylisy, Bohnice, Čimice a Holešovice. Během září a října pak bude pokryta celá západní část Prahy, tedy Suchdol, Dejvice, Střešovice, Hradčany, Břevnov, Motol, Radlice, Stodůlky, Zličín, Barrandov, Chuchle, Radotín a Zbraslav.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. Jarda (neregistrovaný)

  Parada, T-M upgradoval vsechny tri LTE BTS :-)

 2. mceza (neregistrovaný)

  Gratuluji T-Mobilu k úspěchu. A co udělá s tím EDGEm ve zbytku republiky?

  • bigt (neregistrovaný)

   Domluví se s Vodafone na sdílení sítí… Momentálně má Vodafone nej pokrytí.

  • MrViki (neregistrovaný)

   Nej jako nejhorší?

  • mceza (neregistrovaný)

   Ano, tam kde můj T-mobile je rád za Edge, kamarád s Vodafonem je naprosto klidný, protože ví, že už mu nedojde ani SMS…

  • Pipa (neregistrovaný)

   A kamarád s vodafonem má na founu LTE? Pokud ne tak jenom plácáš. Já používám T-mobile k volání, ale data mám i vodafone a jejich LTE opravdu funguje docela v slušném pokrytí, sice rychlostí spíš srovnatelnou s 3G, ale oproti EDGE je to mistrovství světa.

 3. CageJ (neregistrovaný)

  Vidim, ze rovnaka politika ako na SR, Bratislava 150/50Mbps a zvysok 75/23Mbps..

 4. mceza (neregistrovaný)

  Jinak se podělím asi o týden starou příhodu se zákaznickou linkou:

  „Dobrý den, volám ze společnosti T-mobile na základě Vašeho dotazu. Máte chvilku?“

  – „Dobrý den, já mám času dost, ale vy ne. Díky vašemu mizernému pokrytí páteřní tratě v ČR nám hovor pravděpodobně za chvilku vypadne“

  „Aha, pokusím se to tedy probrat ry… píp píp píp…“

 5. Lovely (neregistrovaný)

  Mně spíš příjde výsměch, jak se T-mobile chlubí na svých webovkách, jak jsou pokrytá krajská města. Jezdím trasu Praha-Jihlava-Brno a nikdy jsem ho nechytl až na centrum v Praze. Tak jsem jim tam šoupnul dotaz, proč klamou zákazníky, tak mi odepsali, že LTE běží, ale jen v určitých momentech, protože to testují, ale že běží :D. Takže tyhle „sliby“ to jim fakt nežeru. Zlatý Německo, tam to frčí jak má, protože tam by o zákazníky příšli. Navíc co tady dávám za 3GB netu tak tam stojí neomezenej tarif i s daty :D prostě výsmech v ČR

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *