Domů » Bleskovky » T-Mobile rozšiřuje svou síť: HSPA+ 42Mbit nově také v Brně

T-Mobile rozšiřuje svou síť: HSPA+ 42Mbit nově také v Brně

T-Mobile pokračuje s rozšiřováním HSPA+ 42 ve své 3G síti. Od prvního září je tato technologie nově dostupná také v Brně. Celkem 191 vysílačů nabídne obyvatelům jihomoravské metropole a přilehlých obcí možnost surfovat rychlostí až 42 Mbit/s. HSPA+ 42 tak nyní pokrývá mj. Liberec, České Budějovice, Mladou Boleslav, Zlín, Otrokovice a Prahu 4, 11 a 12.

Jako jediný operátor v České republice nabízíme našim zákazníkům technologii HSPA+ 42. Ta je v tuto chvíli dostupná pro dvanáct procent obyvatel České republiky,“ říká Frank Meywerk, ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile, a dodává: „V dalším rozšiřování nejrychlejší 3G sítě budeme pokračovat podle kapacitních požadavků.

-

Mobilní surfování prožívá výrazný boom. Jen v Brně a okolí vzrostl za prvních sedm měsíců letošního roku objem přenesených dat ve 3G síti na trojnásobek v porovnání s rokem 2011. I přes podstatné zvýšení množství přenesených dat nabízí T-Mobile podle nezávislých měření zákazníků dlouhodobě nejrychlejší 3G internet.

Technologie HSPA+ 42 umožňuje stahování dat rychlostí až 42 Mbit/s. Kromě obyvatel centrálních částí Brna ji mohou vyzkoušet i uživatelé městských částí Slatina, Tuřany, Řečkovice, Medlánky, Bystrc, Starý Lískovec, Nový Lískovec, Ivanovice a Obřany. Téměř 200 vysílačů pokrývá nejrychlejší 3G sítí rovněž okolní obce, například Jinačovice, Rozdrojovice, Kuřim, Lelekovice, Česká, Bílovice nad Svitavou, Podolí, Modřice, Šlapanice, Troubsko či Popůvky.

 

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. I přes tu bídu, má T-mobile asi nejlepší datové pokrytí (fňuk)

    • Já bych si dovolil taky zafňukat .. ovšem asi daleko hlouběji a spíše nad opakem jelikož např. při průjezdu silnicí R7 u Prahy (a vůbec mezi Prahou a Kladnem) je v 90% pouze EDGE! Což zrovna mezi těmahle městy by mělo šlapat 3G všude jako hodinky. Bohužel, neni tomu tak (fňuk, fňuk, prsk, frrrk)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).