T-Mobile rozšiřuje pokrytí LTE, za poslední měsíc pokryl 165 nových lokalit

T-Mobile rozšířil od poloviny října do poloviny listopadu 2014 svou LTE síť do 165 obcí ve 41 okresech České republiky. Pokračuje tak v pokrývání venkovských oblastí a menších měst, při němž upřednostňuje lokality nacházející se mimo pokrytí 3G.

  

Nejvíce nově pokrytých sídel se nachází na Vysočině a v Jihomoravském a Středočeském kraji, kde dohromady přibylo 105 obcí. Z okresů se signál LTE nejvíce rozšířil na Blanensku, Znojemsku, Rakovnicku, Havlíčkobrodsku, Jihlavsku, Pelhřimovsku a Žďársku. Oproti minulému měsíci operátor spustil LTE například v obcích okresů Blansko, Hodonín, Znojmo, Bruntál, Opava, Třebíč, Jihlava a Pelhřimov. T-Mobile chce pokračovat v nastoleném úsilí, do konce měsíce se chystá pokrýt další lokality. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. bigt (neregistrovaný)

  Noo, ale pochybuju, že do konce roku stihnou pokrýt ten zbytek, jak slíbovali…

  • bigt (neregistrovaný)

   Ještě mě napadlo, když se tak zadívám na tu mapu, tak když je vesnice, tak je většinou nepokrytá, ale zahrady a pole hned vedle, ty pokryté jsou.

 2. šikula (neregistrovaný)

  Přesně tak…ona totiž srnka v poli to LTE reklamovat nebude…ve vesnici by je poslali do zadele:-(

 3. janac_marek (neregistrovaný)

  Ticho závidím Česku. Na Slovensku máme síce dobré 3G pokrytie a spokrytím sme boli vždy popredu, ale čo sa týka 4G zaostávame až až….

  Je to škoda. Ja sa síce pohybujem po oblastiach, kde to 4G je, ale i tak by som ho privítal aj inde.

  • veigy (neregistrovaný)

   Nemáš co závidět, já sem zažil E snad jen uprostřed Tater. U nás je štěstí vidět H, nebo L (mají většinou hodně podobnou rychlost)….

  • janac_marek (neregistrovaný)

   Podľa mapy to vyzera že je pokryta kvalitná časť CZ s LTE.

   Ked stahujem cez 4G, ide to aj 2 megabajty za sekundu, co sa s 3G porovnať nedá.

 4. Tomik774 (neregistrovaný)

  Parádní mapa, já bydlím na Třebíčsku a nemám ani signál, natož nějakej internet :-D Takže takovýhle zprávy mě nechávají chladným :-D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *