T-Mobile: Drobné změny v roamingových tarifech

Doba letních dovolených se blíží a T-Mobile připravil několik zajímavých novinek pro ty, co se chystají do zahraničí. Od 1. června se snižuje cena balíčku Travel&Surf na týden o 50 %, zákazníci tak místo 540 Kč zaplatí pouze 270 Kč. Dále se služba finančního limitu na datové služby rozšiřuje z EU na celý svět. Od 24. června pak dojde ke snížení cen volání a SMS v Roamingovém zvýhodnění EU. 

Prázdniny jsou pomalu tu, a my zákazníkům chceme volné chvíle při pobytu v zahraničí co nejvíce zpříjemnit,“ říká František Mala, výkonný ředitel marketingu ve společnosti T-Mobile, a dodává: „U balíčků Travel&Surf nově rozšiřujeme územní platnost o tři oblíbené cílové destinace, kam Češi rádi jezdí. Výhodnější datové přenosy si tak cestovatelé mohou dopřát i z Chorvatska, Egypta či Turecka.“ 

Balíčky Travel&Surf nabízí snadný a levný přístup k mobilnímu internetu v zahraničí, přičemž službu lze flexibilně aktivovat pouze na den, jeden týden či celý měsíc. Zákazník má jistotu jediné útraty – za balíček, s možností obratem zkontrolovat objem spotřebovaných dat.  Při vyčerpání datového limitu je uživatel vyzván, zda chce dokoupit stejný balíček, přejít na vyšší anebo platit za přenesená data. 

Na sedmidenní dovolenou se nabízí například využití tarifu Travel&Surf na týden s objemem 50 MB, který mohou klienti od 1. června pořídit za polovic, tedy za 270 Kč. Jen je škoda, že těch MB není alespoň desetkrát tolik. Akce platí až do konce prázdnin, do 31. srpna 2012. V nabídce je ale i denní balíček brouzdání na 24 hodin s 3 MB za 29 Kč. Pokud zákazník tento objem přesáhne, zaplatí 149 Kč do 20 MB. Kdo plánuje pobyt delší, může pořídit měsíční várku dat 200 MB za 690 Kč. Balíčky jsou určeny jak tarifním zákazníkům, tak uživatelům předplacených karet. Aktivace je velmi jednoduchá, stačí odeslat bezplatnou SMS ve tvaru ROADATA IDEN (ITYDEN, IMESIC) A na 4603, navštívit Můj T-Mobile nebo kontaktovat zákaznické centrum. 

K rozšíření možnosti nastavení finančního limitu na datové služby v roamingu, tzv. Data roaming limit, na celý svět dochází od 1. června. Doposud ji bylo možné využít pouze v rámci Evropské unie, Chorvatska a Egypta, nyní bude sloužit všem zákazníkům při cestách po celém světě. Služba uživatele informuje prostřednictvím SMS o dosažení 80 % a 100 % finančního limitu datové služby a zajistí tak 100% kontrolu nad datovým připojením v zahraničí. Základní limit je 1470 Kč, ten si ale lze zvýšit nebo zcela zrušit. Nabídka je určena všem zákazníkům a je zdarma. 

Od 24. června sníží operátor ceny volání a SMS v rámci Roamingového zvýhodnění EU a nabídne nové Roamingové datové zvýhodnění EU s cenou za 1 MB a účtováním po 1 kB.

 

Na základě nařízení EU nastaví operátor nejpozději k 24. červnu 2012 obě tato roamingová zvýhodnění všem zákazníkům, kteří si sami žádný roamingový balíček či zvýhodnění neaktivovali. Roamingové služby firem s Rámcovou smlouvou zůstávají bez změn. 

Zóna 1 – Slovensko

Zóna 2a – Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie a území Alandské ostrovy, Azorské ostrovy, Francouzská Guyana, Gibraltar, Guadeloupe, Kanárské ostrovy, Madeira, Martinik a Réunion, Norsko, Lichtenštejnsko a Island. U služeb Travel&Surf také Chorvatsko, Egypt, Turecko.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku