Domů » Bleskovky » T-Mobile do konce roku slibuje pokrýt 93 % populace rychlým internetem

T-Mobile do konce roku slibuje pokrýt 93 % populace rychlým internetem

Rychlý mobilní internet 3G a LTE bude do konce roku 2014 pokrývat 93 % populace ČR a 80 % území, píše se v tiskové zprávě operátora T-Mobile. Ambice jsou tedy podobné, jako v případě O2 (více informací). Pokud jde o samotnou síť LTE, ta se do konce letošního roku rozprostře na 51 % populace a 73 % území. T-Mobile také spustil jako první operátor plnohodnotnou síť LTE na vydražených frekvencích 800 MHz, která umožní lepší pokrytí uvnitř budov.


Takto plánuje T-Mobile pokrýt ČR rychlým internetem do konce roku 2014

Operátor se chce zaměřit na maximální plošné pokrytí sítí LTE, aby bylo možné využívat datové služby na co největším území ČR včetně řidčeji obydlených oblastí. Cílem T-Mobile je také dostupnost rychlého internetu na silnicích a dálnicích – jejich venkovní pokrytí sítěmi 3G a LTE by do konce letošního roku mělo odpovídat 94 %. Síť LTE chce operátor nabídnout v první řadě zákazníkům ve venkovských oblastech a menších městech, kteří se nacházejí mimo pokrytí rychlým internetem 3G. Rychlost jeho mobilního internetu LTE na venkově bude dosahovat až 75 Mbit/s pro stahování a až 25 Mbit/s pro nahrávání. Pro srovnání, O2 v některých oblastech slibuje rychlost až 110 Mbit/s.

LTE v pásmu 800 MHz v Plzeňském kraji

T-Mobile také spustil plnohodnotné LTE na vydražených frekvencích 800 MHz, a to v části okresu Plzeň-jih Plzeňského kraje. Tímto krokem začal s avizovaným pokrýváním venkovských oblastí České republiky. V souladu s podmínkami ČTÚ bude síť LTE na tomto území fungovat nejprve v dvouměsíčním zkušebním provozu. Obyvatelé Roupova, Svárkova, Dolců, Plevňova a mnoha dalších obcí okresu Plzeň-jih tak budou mít nejpozději koncem května letošního roku k dispozici nejlepší mobilní internet se stejnými rychlostmi, jaké nabízí síť LTE v Praze.

Do konce října 2014 proběhne pokrytí Prahy nesdílenou LTE sítí T-Mobile. V červnu spustí operátor LTE v centru hlavního města. V červenci přijdou na řadu Vysočany, Černý most, Horní Počernice, Letňany, Střížkov, Prosek a Ďáblice, v srpnu Kobylisy, Bohnice, Čimice a Holešovice. Během září a října pak bude pokryta celá západní část Prahy, tedy Suchdol, Dejvice, Střešovice, Hradčany, Břevnov, Motol, Radlice, Stodůlky, Zličín, Barandov, Chuchle, Radotín a Zbraslav. Operátor již do LTE investoval téměř čtyři miliardy korun, v příštích letech bude postupně investovat dalších 13 miliard.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.