Domů » Články » Sygic, iGo a Navigon: Který navigační software pro iPhone je nejlepší?

Sygic, iGo a Navigon: Který navigační software pro iPhone je nejlepší?

Sygic, iGo a Navigon: Který navigační software pro iPhone je nejlepší?Mezi nejdražší a přesto hojně stahované aplikace na App Store jednoznačně patří navigační programy. Řidičů, kteří vyměnili své klasické navigace za nový software ve svém iPhonu se našlo opravdu dost. Přináším vám proto stručné porovnání třech nejlepších navigací – Sygic, iGo a Navigon. Ceny navigačních programů nejsou zanedbatelné, i když ve srovnání s cenami pro konkurenční platformy je na tom iPhone o něco lépe. Pojďme se tedy podívat na programy, které vám vždy pomohou nalézt tu správnou cestu.

Sygic
Sygic navigace je asi nejméně oblíbenou a rozšířenou navigací pro iPhone. Na rovinu mohu napsat, že Sigic je ze všech tří srovnávaných programů nejslabší. Nevýhod oproti konkurenčním řešením je zde několik, například vyhledávání trasy je velice pomalé, občas navíc program vypočítá zcela nelogickou trasu. To bych viděl jako hlavní nevýhodu, dále pak občasné výpadky signálu (rozuměj chyba softwaru, ne samotného GPS čipu), nestabilita samotného programu, opravdu nepraktické ovládání a nemožnost přibližovat dvěma prsty (multitouch), odsouvá navigaci Sygic na poslední místo. Pokud vám mohu radit, o této navigaci raději neuvažujte.

- - -

Cena: 69,99€
Velikost: 1,81 GB
-

iGo My way
Druhá navigace, kterou si dnes představíme, je iGo. Tu lze vzhledem k dlouholetým zkušenostem výrobce (Windows Mobile verze) považovat za plnohodnotnou a dobře fungující. Potěší samozřejmě i příjemné prostředí, velmi kvalitní zvukový projev a podrobné mapy, i když nějaké nepřesnosti se vždy najdou. Tato navigace by byla prakticky bez chyby, ale právě mapy ji malinko degradují. Velká města jsou samozřejmě zmapována dobře, ale v menších bohužel navigace “nestíhá“. Může se vám stát, že po odbočení vlevo vám za 10 vteřin iGo “chytře“ napoví “Odbočte vlevo“. Takové mouchy jsou sice akceptovatelné, ale věřte mi, že vás v dané chvíli nepotěší a budete si říkat, že iGo asi nebylo to pravé ořechové. Abych to shrnul, samotný software je velice dobře udělaný, ovládání i přehlednost je na výborné úrovni. iGo však ztrácí na méně frekventovaných místech, proto vám ani tuto navigaci nedoporučím, i když s vydáním dalších verzí se snad dočkáme opravy. A co poslední navigace v testu? Jak dopadl Navigon?

- - -

Cena: 89,99€
Velikost: 1,39 GB
-

Navigon MobileNavigator
Navigon je v současné době nejlepší navigační software pro iPhone. Svědčí o tom i titul nejstahovanější navigace z App Store. Navigon dle mého splňuje vše, co od navigace očekáváte. Nabízí kvalitní a přehlednou grafiku, která se mi subjektivně víc líbí než u iGo, rychlé a intuitivní ovládání a především velmi podrobné mapy. Jako jediná ze všech tří navigací prakticky nemá problém s podklady a navíc dokáže upozornit na radary. Radary by měl oznamovat také iGo, avšak databázy radarů má Navigon zkrátka lepší. Všeobecně mapy této navigace jsou na lepší úrovni, proto bych Navigon osobně také preferoval. Práce v samotném programu je opravdu příjemná, přibližování map funguje výborně a celkově je ovládání Navigonu kvalitní. Mínus této aplikaci dám pouze za zvuky, které jsou oproti iGo horší a navigaci je zkrátka o něco hůře rozumět.

- - -

Cena: 79,99€
Velikost: 1,67 GB
-

Možná se vám zdá, že můj verdikt je až příliš jednoznačný, ale Navigon je opravdu dobrý a prozatím vede, o čemž svědčí i hodnocení v App Store. Schválně ale uvádím prozatím, protože se čeká na produkt známé firmy TomTom, který je rovněž velmi očekáván.

- Článek původně vyšel na serveru iPhoneTips.cz, kde naleznete další zajímavé postřehy o iPhonu.

Pro lepší představu přikládám dvě videa ze serveru YouTube, která porovnávají Navigon pro iPhone s klasickou navigací od TomTomu, a dále Navigon se Sygicem.

iPhoneTips.cz

7 komentářů

 1. Tak za taketo porovnanie som velmi vdacny. Aj ked je strucne, ale dostatocne vystizne.
  Akurat by som opravil tu hrubku v druhej vete odstavcu o Sigicu

 2. Znám všechny tyto navigace a ještě nějaké navíc, bohužel nemám zkušenosti s iPhone, takže tam mohou být odlišnosti, ale po dlouhodobém testování nemohu souhlasit s tvrzením, že iGo má nepřesné mapy. Všichni využívají map od Tele Atlasu, takže jsou shodné. IGO navíc má možnost využít map třetích stran. A co se týče pokrytí, má IGO pokrytu skoro celou zeměkouli, takže IGO je určitě dobrá volba. A pokud by někomu nevyhovovalo produkční prostředí IGO může si vybrat ze spousty dalších, jak pro náročné uživatele, tak pro běžné BFU. Dále má IGO neustále obnovovanou databázi radarů a kamer, takže pokud by jste se o IGO chtěli víc zajímat, tak čtěte zde: (odkaz odstraněn administrátorem webu, odkazoval na warez fórum).

 3. tomogo: iGo pre WM zariadenia je dost odlisne od iGo pre iPhone. Tato verzia vychadza z iGo Amigo a skiny si nie som isty ci sa daju menit tak ako pri WM zariadeniach. Skor myslim ze nie. Nepresnost map, ak som to z clanku dobre pochopil nie je myslena ako nedostatocne pokrytie. To ma iGo asi porovnatelne s Navigonom ci Sygicom, ide skor o nepresne ci neskore hlasenie odboceni.

 4. tomogo: Jsi naprosto mimo, iGo má v navigaci v iPhonu mapy od Navtequ (a ne od TeleAtlasu), ale pouze pro západní evropu. Pro tu východní část, kde jsme my, ale pouze regionální dodavatele, v tomto případě asi to nejhorší řešení, CEDA… A to není z daleka ten poslední problém. Prostě na téhle platformě na to, co je třeba u WM iGO, zapomeň. Sygic je (i přes mapy TeleAtlasu) nejhorší, Navigon je, i přes pár nedostatků, prostě jednička na iPhonu. V článku je sice i pár nepřesností, ale v zásadě odpovídá skutečnosti (a věř tomu nebo ne, je to tak…)

 5. Pokud jsou u IGO takové odlišnosti od WM oproti iPhone, tak se omlouvám za nepřesnost. Myslel jsem to v dobré víře.

 6. Pokud ma iPhone verze iGO mapy od Navteq tak by mne docela zajimala presnost navigovani. Na WM verzi /pokud se daly mapy od NQ/ to v mene lidnatych oblastech delalo psi kusy typu „jizda pres druzstevni dvur“ apod. Sice byly ty mapy strasne podrobne, ale jezdilo to vsemoznymi nesmyslnymi zkratkami.

 7. ZED: vždyť to píšu, Navteq je u iGO pouze pro západní Evropu, ČR v iGO má CEDA mapy… Navteq má pro nás navigace od Navigonu a opravdu nejsem spokojený s výběrem tras
  Naštěstí ale vychází TomTom (TeleAtlas), zatím tedy bez CZ map…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).