Domů » Bleskovky » Chytré Bluetooth sluchátko Switch Ear: Google Glass pro vaše ucho

Chytré Bluetooth sluchátko Switch Ear: Google Glass pro vaše ucho

Trendy v mobilních technologiích se každým rokem mění, zpočátku byla vyvíjena snaha přenést veškeré funkce na bedra mobilního telefonu, což zapříčinilo postupné vytrácení budíků, kalkulaček, diářů apod. Nyní je trendem některé z funkcí mobilního telefonu přenášet do nositelné elektroniky, tzv. wearables. V současnosti jsou moderní zejména náramky a hodinky, nicméně ochuzeny by neměly být ani další části těla. Google aktivně vyvíjí své brýle Google Glass a v Japonsku se rozhodli vzkřísit koncept Bluetooth sluchátka.

Samozřejmě samotná náhlavní souprava na telefonování by dnes již nikoho ze židle nezvedla, japonský vědec Kazuhiro Taniguchi z Hirošima City University proto přišel s výraznou inovací. Prototyp jeho sluchátka Ear Switch dokáže pomocí infračervených vln detekovat pohyb uživatelových úst a hlavy a na základě vyhodnocení těchto pohybů poskytovat požadovanou odezvu, jako například podávat informace o uživatelově zdraví, o dopravě a dalších věcech. Díky širokému množství integrovaných technologií, jako Bluetooth, reproduktor, mikrofon, barometr, gyroskop a GPS s kompasem dokáže obsloužit široké spekrum požadavků, ke kterým není zapotřebí vizuální vjem. Bohužel bližší technické informace jeho výrobce prozatím neposkytl.


 

Největší výhodou Ear Switch oproti brýlým Googlu nebo nositelným náramkům je jeho diskrétnost. Při jeho ovládání má uživatel zcela volné ruce a nevzbuzuje takovou pozornost, jako při nošení chytrých brýlí. Samozřejmě bez zrakového vjemu nebude zjišťování některých informací tak pohodlné, jako na displeji brýlí nebo hodinek. Toto sluchátko poprvé představil Kazuhiro Taniguchi v lednu na japonském obchodním veletrhu, jeho snaha je uvolnit jej do komerčního prodeje v příštím roce.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na