Domů » Bleskovky » Swatch představí vlastní chytré hodinky. Obejdou se bez nabíjení

Swatch představí vlastní chytré hodinky. Obejdou se bez nabíjení

Nositelná elektronika se v posledních měsících stává stále diskutovanějším témátem, což koresponduje se zájmem výrobců, kteří chrlí jeden chytrý náramek za drůhým. Pro hodinářské firmy to pochopitelně znamená jisté riziko a je tedy pouze otázkou času, kdy na trhu uvidíme chytré hodinky od renomovaných značek. Na toto téma se rozpovídal CEO společnosti Swatch Nick Hayek, který v rozhovoru pro Bloomberg prozradil, že jeho zaměstnanci aktuálně připravují vlastní chytré hodinky bez nutnosti dobíjení. To je poměrně odvážné tvrzení, zvlášť pokud vezmeme v potaz energetickou náročnost současných modelů.

 

V úvahu tedy připadá nová generace kyvného mechanismu napojeného na mikrogenerátor produkující elektrickou energii. Otázkou však zůstává efektivita a případná kombinace s dalším druhem napájení v podobě solárního článku. Další zajímavou informací je avizovaná podpora pro mobilní systémy Android a Windows Phone. Výbava hodinek má zahrnovat NFC modul pro podporu bezkontaktních plateb. Na otázku dostupnosti Nick Hayek uvedl, že oficiální představení proběhne v dalším čtvrtletí letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Ta formulace není úplně šťastná… Dobíjení určitě budou potřebovat, jen možná bude probíhat automaticky bez nutnosti nějaké akce od uživatele. Pokud tam ale nebude baterie, která je utáhne několik let, dobíjet se bude muset ;)

    • No tak čistě teoreticky by se zrovna v případě hodinek za pomocí kinetiky a solárních panelů dala udržet asi nějaká energetická soběstačnost, která by jim mohla stačit.. (čímž neříkám, že to je případ těchto hodinek, i když by to bylo hezké)

  2. streit: Ja tedy v puvodnim clanku vidim info, ze podpora pro iOS nebude…

  3. Hodinky budou využívat piezoelektrický jev.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).