Domů » Bleskovky » Swatch představí vlastní chytré hodinky. Obejdou se bez nabíjení

Swatch představí vlastní chytré hodinky. Obejdou se bez nabíjení

Nositelná elektronika se v posledních měsících stává stále diskutovanějším témátem, což koresponduje se zájmem výrobců, kteří chrlí jeden chytrý náramek za drůhým. Pro hodinářské firmy to pochopitelně znamená jisté riziko a je tedy pouze otázkou času, kdy na trhu uvidíme chytré hodinky od renomovaných značek. Na toto téma se rozpovídal CEO společnosti Swatch Nick Hayek, který v rozhovoru pro Bloomberg prozradil, že jeho zaměstnanci aktuálně připravují vlastní chytré hodinky bez nutnosti dobíjení. To je poměrně odvážné tvrzení, zvlášť pokud vezmeme v potaz energetickou náročnost současných modelů.

 

V úvahu tedy připadá nová generace kyvného mechanismu napojeného na mikrogenerátor produkující elektrickou energii. Otázkou však zůstává efektivita a případná kombinace s dalším druhem napájení v podobě solárního článku. Další zajímavou informací je avizovaná podpora pro mobilní systémy Android a Windows Phone. Výbava hodinek má zahrnovat NFC modul pro podporu bezkontaktních plateb. Na otázku dostupnosti Nick Hayek uvedl, že oficiální představení proběhne v dalším čtvrtletí letošního roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments