Domů » Bleskovky » Swatch Bellamy: Seznamte se s nejhloupějšími chytrými hodinkami na trhu

Swatch Bellamy: Seznamte se s nejhloupějšími chytrými hodinkami na trhu

Na začátku letošního roku generální ředitel společnosti Swatch Nick Hayek Jr. oznámil, že jeho zaměstnanci připravují chytré hodinky, které se nebudou muset dobíjet. Pochopitelně se vyrojily spekulace, jakáže zázračná technologie se bude starat o jejich přísun energie, a také Hayek svá první slova postupem času mírnil, v srpnu sliboval už „jen“ devět měsíců na jedno nabití.

 
Nick Hayek Jr. a „chytré“ hodinky Swatch Bellamy 

Zároveň však kopl do Apple Watch a vyjádřil myšlenku, že netouží mít hodnoty tlaku a cukru v krvi uložené v cloudu nebo někde na serverech v Silicon Valley a nechce přijmout odpovědnost nad tím, že jeho hodinky upozorní svého uživatele na příchozí infarkt; zkrátka jakoby dával najevo, že chystané chytré hodinky vlastně zase tak chytré nebudou. A také nejsou.

   

Swatch Bellamy jsou obyčejné levné plastové ručičkové hodinky, jejichž chytrost tkví v integrovaném NFC čipu, který lze využít pro provádění bezkontaktních plateb. Společnost oznámila spolupráci s několika čínskými bankovními ústavy, neboť Čína má být prvním odbytištěm, následovat pak má Švýcarsko, USA a zbytek Evropy. Cena je v Číně stanovena na 580 juanů, což je v přepočtu asi 2 200 korun bez DPH.

    

Na opravdu chytré hodinky s abnormální výdrží na jedno nabití si tedy ještě budeme muset počkat, Swatch Bellamy totiž v podstatě mohou zastoupit jakékoliv jiné hodinky, na které si nalepíte NFC čip. Na druhou stranu šéf Swatch nikdy neslíbil víc než funkci NFC plateb, takže svůj slib vlastně splnil. Veřejnost ale pod označením smartwatch očekávala zcela jiný produkt. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. To si dělají prdel ne? I Vietnamci na tržnici prodávají designově povedenější kousky.

  • ASDF (neregistrovaný)

   Někdo prefefuje design, někdo preferuje funkčnost. Zkus se podívat na název tohoto serveru.

  • Jiste, proto nosim hodinky znacek Tissot, Festina apod. ktere mi krome skveleho designu nabidnou take pozadovanou kvalitu a funkcnost. Stale vsak plati, ze tyto hodinky jsou dost k s smichu, takze by se pan mel misto kritiky applu spise zamerit na vlastni produkty.

 2. lerion (neregistrovaný)

  To uz se „Chytre hodinky“ rika i necemu s NFC cipem?

  • Hehe, nedávno jsme to tu řešili, samozřejmě jsem byl ten špatný, nicméně nyní díky za obhajobu:)

  • UNI: lenze ty si chcel oznacit za hlupu vec nieco co nie je. Tak preto si bol za zleho :)

  • Ano, však jsem uznal, že jsem byl poučen (btw. i tak byl vůbec boj nějak reálně ukázat, že tomu tak skutečně je:) ). Tam jde o téma, co označit za „smart“, že podstata není množství funkcí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).