Domů » Bleskovky » Svůj smartphone s Androidem nově najdete také přes Google

Svůj smartphone s Androidem nově najdete také přes Google

Google do anglické verze verze svého vyhledávače přidal novou funkci, díky které můžete snadno vyhledat svůj smartphone nebo tablet s Androidem. V české mutaci vyhledávače funkce zatím není dostupná, ale tipujeme, že nebude dlouho trvat a do Googlu bude stačit napsat „najdi telefon“.

Prozatím se budete muset spokojit s anglickým výrazem „find my phone“. Přímo z vyhledávače lze navíc lokalizovaný telefon prozvonit. Aby vyhledávání fungovalo, je nutné být v prohlížeči přihlášení pod stejným Google účtem, který používáte v telefonu. V případě, že máte k vašemu Google účtu přiřazených více zařízení, lze se mezi nimi přepínat skrze nabídku v pravém horním rohu.

Pokud byste telefon chtěli vymazat nebo uzamknout, budete se muset přepnout do webové verze Správce zařízení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Tak zatím mě to teda vůbec nejde :)

  • A co přesně se děje? Mně to funguje bez problémů, jen je potřeba používat anglický Google.com, nikoliv českou verzi.

  • nefunguje (neregistrovaný)

   Též nefunkční. Hledá zadané slovní spojení, místo vyhledání telefonu. Při připojení na google.com přesměruje na google.cz

  • Pokud se tohle děje, je potřeba v nastavení Googlu vybrat angličtinu jako jazyk. Pak to půjde.

 2. LuBoss (neregistrovaný)

  Vyskusaj: [odkaz]

 3. Dobrý. Prozvonit jde. Ale muj Samsung S3 Neo, má v liště tlačítko vypnout/zapnout zaměření GPS. Google ho nedokáže sám zapnout.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).