Domů » Bleskovky » Surface Pro s vestavěným LTE modemem dorazí v prosinci, ne však pro běžné zájemce

Surface Pro s vestavěným LTE modemem dorazí v prosinci, ne však pro běžné zájemce

Microsoft měl včera v rámci londýnské konference Future Decoded přednášku, na které šéf redmondského hardwaru Panos Panay konečně odhalil, kdy půjde do prodeje počítač Surface Pro s vestavěným LTE modemem. Microsoft jej stihne přivést na trh ještě před Vánoci, avšak nikoliv pro běžné smrtelníky.

Microsoft Surface Pro with LTE Advanced (tak zní celý název počítače) bude nabízen od 1. prosince firemním zákazníkům, běžní uživatelé si jej budou moci pořídit až počátkem příštího roku. V nabídce budou celkem dvě konfigurace:

  • základní model dostane procesor Intel Core i5, 4 GB RAM, 128GB úložiště a přijde na 1 149 dolarů (asi 25 400 korun bez DPH)
  • dražší model bude pohánět stejný procesor, avšak s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Za něj si Microsoft řekne o 1 449 dolarů (asi 32 tisíc korun bez DPH)

Oba počítače budou vybaveny modemem Qualcomm X16 (Cat 9), který bude podporovat LTE ve 20 pásmech včetně těch používaných našimi operátory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).