Domů » Bleskovky » Surface Pro 3 seženete i v České republice, varianta Mini hned tak nebude

Surface Pro 3 seženete i v České republice, varianta Mini hned tak nebude

Microsoft včera na tiskové konferenci v New Yorku představil svůj nový tablet, který chce nahradit váš notebook. Řadu působivých specifikací modelu Surface Pro 3 ale i tentokrát zastínila absence Česka a Slovenska na seznamu zemí, kde se bude novinka oficiálně prodávat. Místním zájemcům ale nyní svitla nová naděje.

 

Surface Pro 3 se kromě Severní Ameriky začne v průběhu léta prodávat mimo jiné také ve vybraných zemích Evropské Unie. Jedním z hlavních prodejních kanalů budou tamní pobočky a e-shopy Microsoft Store. A teď ta dobrá zpráva. Manažeři z Redmondu slíbili, že bude možné nový tablet v těchto obchodech objednat i z ostatních zemí Unie, kam je bude firma rozesílat zcela zdarma. Místním zájemcům tak už jen stačí vybrat tu nejlevnější zemi s Microsoft Storem, zvolit ideální variantu tabletu a nachystat si příslušnou sumičku peněz.

Kam se poděl Surface Mini?

Jedním z hlavních lákadel včerejší tiskové konference měl být původně i osmipalcový tablet Surface Mini. Zařízení s chipsetem od Qualcommu, operačním systémem Windows RT a důrazem na práci s poznámkami se ale nakonec na pódiu neukázalo.

 

Podle zdrojů agentury Bloomberg zastavil plány na jeho odhalení sám Satya Nadella, který Mini nepovažoval za dostatečně inovativní. Není se ostatně čemu divit, malý tablet už byl totiž údajně připraven pro výrobu téměř před rokem, kdy Microsoft představil Surface (Pro) 2. Kvůli problémům s dodávkou komponentů ale nakonec zůstal Mini jen v zákulisí.

Zatím není jasné, jestli už probíhají práce na novém prototypu. Na představení malého tabletu z dílny Microsoftu si ale každopádně ještě nějaký čas počkáme.

Miroslav Havlíček

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).