Domů » Bleskovky » Surface Phone podle fanouška: 6 palců, 4 reproduktory a stojánek s klávesnicí

Surface Phone podle fanouška: 6 palců, 4 reproduktory a stojánek s klávesnicí

Kapitola Lumia se velmi rychle uzavírá, a její pokračování zatím z pera Microsoftu nepřichází. O Surface Phonu se stále jen spekuluje, avšak jeho příchod je značně nejistý, podle zdrojů analytičky Mary Jo Foley k němu má dojít až v druhé polovině příštího roku (více informací). Fanouškům platformy tak nezbývá než doufat a žít v představách.

Microsoft-Surface-Phone-concept-2016-Bartlomiej-1-768x432

S jednou takovou se nyní vytasil polský designer Bartlomiej Tarnowski, jehož návrh je značně inspirován tablety Surface (Pro). Jeho návrh počítá s šestipalcovým displejem, který využívá prakticky celou čelní stranu bez jakéhokoliv zbytečného prostoru okolo; úzké proužky nad a pod displejem si pouze vyžádají stereoreproduktory.

Ty se nacházejí i na zadní straně telefonu, která v sobě po vzoru tabletů Surface ukrývá výklopný stojánek, který najde uplatnění zejména ve spojení s přídavnou hardwarovou klávesnicí. Mezi příslušenstvím nemá chybět ani dotykové pero zabudované přímo do těla telefonu.

Microsoft-Surface-Phone-concept-2016-Bartlomiej-3-768x432

O specifikaci telefonu se autor příliš nerozepisoval, pochopitelně se má jednat o aktuálně nejlepší dostupný hardware. Nezbývá než doufat a čekat, čekat a… čekat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. SLOVovca (neregistrovaný)

  A u toho ten jejich „Phone“ zůstane , Surface podle fanoušků ….

 2. Pišta (neregistrovaný)

  Líbí :)

 3. Martin Alexandr

  Nelíbí, jsou koncepty které mě zaujali více než toho :-/ tohle je já nevim, divný…

 4. Tento koncept vychází z HP a dokázal bych si ho představit i o trošku hezčí.
  Každopádně by to byl první mobil, za který bych byl ochoten zaplatit přes dvacet tisíc. Takový iPhone nebo Note je pro mě věcí max za 15tis.

 5. qasatqx (neregistrovaný)

  Oh to je krasne

 6. Jestli v tom neni orezavatko na tu tuzku, tak teda nic moc :/

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).