Domů » Bleskovky » Surface Neo byl odložen na příští rok. S ním i Windows 10X

Surface Neo byl odložen na příští rok. S ním i Windows 10X

Holiday 2020. Tímto termínem se Microsoft chlubil, když loni v říjnu odhalil skládací smartphone Surface Duo a počítač Surface Neo. Zatímco první zařízení by skutečně mělo dorazit v termínu (tedy před letošními Vánoci), na Surface Neo si budeme muset počkat o něco déle.

surface neo 5
Microsoft Surface Neo

Nová generace počítačů s Windows dorazí až příští rok

Podle reportu analytičky Mary Jo Foley byl Surface Neo odložen na příští rok, stejně tak bychom se letos neměli dočkat žádného zařízení poháněné operačním systémem Windows 10X. Tento systém je navržen speciálně pro skládací počítače se dvěma displeji, ovšem jeho vývoj začal v posledních měsících nabírat zpoždění. Podle serveru Neowin by zřejmě nebyl připraven na konec letošního roku ani v případě, že kdyby svět nezasáhla pandemie nemoci COVID-19.

thinkpad fold 5
Lenovo ThinkPad Fold

Tato situace postihne i počítač Lenovo ThinkPad X1 Fold, který je pro systém Windows 10X navržen. Lenovo prý ale nakonec toto zařízení uvede na trh letos v létě s tím, že na pozici operačního systému dosadí tradiční Windows 10 Pro, zřejmě s vlastními úpravami pro ohebný duální displej.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No jo, Microsoft a jeho legendarni odklady

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).