Domů » Bleskovky » Surface Laptop 3: máme specifikace a ceny nového 15″ modelu s procesory AMD

Surface Laptop 3: máme specifikace a ceny nového 15″ modelu s procesory AMD

Už příští týden se uskuteční tisková konference Microsoftu, na které budou představeny nové počítače z rodiny Surface. Premiéru by si měl odbýt i zbrusu nový Surface Laptop 3 s 15″ displejem, v jehož útrobách by měly vůbec poprvé tikat procesory od AMD.

Základ od 999 dolarů

Patnáctipalcový Surface Laptop 3 by měl přijít minimálně v šesti různých konfiguracích z hlediska procesorů a pamětí. Podle dokumentu, který získal server WinFuture.de, by měl základní model s cenou 999 dolarů (asi 23 500 korun bez DPH) pohánět čtyřjádrový 15W procesor AMD Ryzen 5 3550U a 8 GB RAM, o 100 USD dražší pak mí být varianta s Ryzenem 7 3750U a stejným množstvím operační paměti.

Uprostřed cenové nabídky se mají nacházet modely s šestijádrovými procesory a 12 GB RAM, jejich ceny mají být stanoveny na 1 399 a 1 599 USD (asi 33 – 37,6 tisíc korun) podle kapacity úložiště.

Vrcholové sestavy mají pohánět osmijádrové Ryzeny spárované s 16 GB RAM, v tomto případě se ceny v závislosti na úložišti mají pohybovat mezi 1 999 a 2 399 dolary (asi 47 – 56,5 tisíc korun).

Zda Microsoft upgraduje i 13,5″ variantu Surface Laptopu, prozatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. snad se konečně dožijeme tenkých a lehkých tabletů bez rámečků nebo do 5 mm..

    • Ono by bylo IMHO fajn dožít se vůbec tabletů, které budou mít dobré uživatelské ovládání, komfort a efektivitu.
      To že má rámeček o 2 mm větší, než udává móda mobilních telefonů, je mi popravdě buřt.

    • Tak primárně jsme se dočkali po letech bezpečného zařízení jako takového….:)

    • Výborné to psát jako komentář o Surface laptop…. ….jako hodně v obraze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).