Surface Hub bude moci vyrábět každý. Microsoft přestavil platformu pro chytré kanceláře

Výrobci počítačů našli další segment, ve kterém se budou chtít uchytit – firemní meetingové tabule. Asi nejvážnějším zástupcem této kategorie je Surface Hub od Microsoftu, který se před nedávnem dočkal částečného odhalení druhé generace.

Windows Collaboration Displays

Svůj Surface Hub si navíc v budoucnu bude moci postavit takřka každý, neboť Microsoft na veletrhu Computex představil novou kategorii zařízení nazvanou Windows Collaboration Displays. Všechna zařízení z tohoto segmentu bude pohánět platforma Microsoft 365 obsahující Windows 10, Office 365 a funkce Enterprise Mobility + Security.

Prozatím není jasné, jaké specifikace meetingových tabulí bude Microsoft vyžadovat, první modely by měly přijít od spolupracujících společností Sharp a Avocore. První prototyp od Sharpu je reprezentován 70″ obrazovkou a kamerou s vysokým rozlišením. Dá se předpokládat, že první meetingové tabule postavené na základech Windows Collaboration Displays dorazí v příštím roce v čele se zmíněným Surface Hubem 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *