Domů » Bleskovky » Surface Hub bude moci vyrábět každý. Microsoft přestavil platformu pro chytré kanceláře

Surface Hub bude moci vyrábět každý. Microsoft přestavil platformu pro chytré kanceláře

Výrobci počítačů našli další segment, ve kterém se budou chtít uchytit – firemní meetingové tabule. Asi nejvážnějším zástupcem této kategorie je Surface Hub od Microsoftu, který se před nedávnem dočkal částečného odhalení druhé generace.

Microsoft Surface Hub 2: nová generace dostala otočný kloub a stojánek s kolečky

Windows Collaboration Displays

Svůj Surface Hub si navíc v budoucnu bude moci postavit takřka každý, neboť Microsoft na veletrhu Computex představil novou kategorii zařízení nazvanou Windows Collaboration Displays. Všechna zařízení z tohoto segmentu bude pohánět platforma Microsoft 365 obsahující Windows 10, Office 365 a funkce Enterprise Mobility + Security.

Prozatím není jasné, jaké specifikace meetingových tabulí bude Microsoft vyžadovat, první modely by měly přijít od spolupracujících společností Sharp a Avocore. První prototyp od Sharpu je reprezentován 70″ obrazovkou a kamerou s vysokým rozlišením. Dá se předpokládat, že první meetingové tabule postavené na základech Windows Collaboration Displays dorazí v příštím roce v čele se zmíněným Surface Hubem 2.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).