Domů » Bleskovky » Microsoft Surface Hub 2: nová generace dostala otočný kloub a stojánek s kolečky

Microsoft Surface Hub 2: nová generace dostala otočný kloub a stojánek s kolečky

Microsoft včera představil druhou generaci své meetingové interaktivní tabule Surface Hub. Jedná se opět o obří dotykový displej s vestavěným počítačem, tentokrát však bude nabízet variabilnější použití.

V Microsoftu totiž novou tabuli vybavili kruhovým mechanismem, který umožní displej otáčet z vodorovné polohy do svislé, přičemž změna orientace má jít velmi hladce (podobně jako pokládání displeje u Surface Studia). Pro nový Surface Hub budou navíc navrženy speciální stojany od společnosti Steelcase, které budou moci displej proměnit v pojízdnou kreslící tabuli.

Jedna úhlopříčka a až 4 spárované displeje

Oproti prvnímu Surface Hubu mizí výběr mezi úhlopříčkami, novinka má ve všech konfiguracích 50,5″ displej se 4K rozlišením a poměrem stran 3:2. Pokud chce firma do své konferenční místnosti větší zobrazovací plochu, může skládat jednotlivé Surface Huby na výšku vedle sebe; maximem jsou 4 kusy. Rámečky kolem displeje naštěstí nejsou nijak přehnaně široké, takže by neměly být na překážku.

Součástí Surface Hubu 2 je také vestavěná 4K kamera, reproduktory, mikrofony a magneticky lze na bok tabule připojit podporovaný stylus Surface Pen. Na boku panelu je umístěna čtečka otisků prstů podporující přihlašování skrze Windows Hello.

Cena a dostupnost

Pokud se těšíte, až si Surface Hub 2 koupí vaše firma, musíme vás zklamat, dostupnost je stanovena až na příští rok. Proto také neznáme hardwarovou výbavu, která bezpochyby vymění čtvrtou generaci procesorů Intel z první verze Surface Hubu za novější.

Microsoft hodlá již letos testovat Surface Hub 2 s prvními komerčními zákazníky, cenu zařízení zatím neznáme. Dá se předpokládat, že se bude podobat částce, kterou stál první Surface Hub s 55″ displejem, tedy asi 8 999 USD (asi 200 tisíc korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).