Domů » Bleskovky » Surface Go se zřejmě dočká výrazně výkonnější varianty. Prozradil ji benchmark

Surface Go se zřejmě dočká výrazně výkonnější varianty. Prozradil ji benchmark

Za tři týdny bude Microsoft představovat novou generaci počítačů Surface. Zatím není jasné, které modely z poměrně širokého portfolia čeká obměna a zda se dočkáme nějakého zcela nového zařízení. Dosud se spekulovalo zejména o upgradech Surface Pro, Surface Laptop a Surface Book, nyní se však do záznamů v benchmarku dostala i neznámá konfigurace základního tabletu Surface Go.

Recenze Microsoft Surface Go

Surface Go s procesorem Intel Core m3?

Zařízení v benchmarku nese označení OEMTX Product Name EV1, které se prakticky shoduje s modelovým označením první generace tohoto tabletu. Pokud je záznam autentický, můžeme se těšit na výrazné navýšení výkonu, které přinese procesor Intel Core m3-8100Y. S ním počítač v benchmarku dosáhl skóre 3 113 bodů na jedno jádro a 5 621 bodů při zapojení více jader. Procesor Intel Pentium Gold 4415Y použitý u první generace přitom ve stejném testu získal pouze 1 895 / 3 874 bodů. Benchmark dále prozrazuje přítomnost 8 GB RAM.

Surface Go Core m3

V benchmarcích se také objevily další počítače Surface vybavené nejnovějšími procesory Intel Core 10. generace. Jak ale správně uvádí server WindowsCentral, benchmarky lze snadno podvrhnout, a tak je potřeba na tyto úniky pohlížet s ostražitostí, byť nakonec se může ukázat, že odhalují reálná zařízení.

Microsoft se na odhalení nových Surfaců svědomitě připravuje, ve svém americkém obchodě zlevnil prakticky všechny modelové řady včetně Surface Go, což by mohlo naznačovat, že je skutečně jeho upgrade za rohem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. No i5-8210y by tomu slušelo víc…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).