Domů » Bleskovky » Surface Go 2 se odhaluje na oficiálních renderech. Známe jeho parametry

Surface Go 2 se odhaluje na oficiálních renderech. Známe jeho parametry

Microsoft má pro letošní jaro připraveno několik hardwarových novinek, mezi nimi nebude chybět nástupce levného tabletu Surface Go. Nejlevnější počítač v portfoliu Microsoftu prodělá úpravy nejen uvnitř, ale i navenek. Díky právě probíhajícím certifikacím a oficiálním tiskovým snímkům ze serveru WinFuture.de si můžeme udělat drobnou předpremiéru.

Surface Go 2: větší displej, menší rámečky

Surface Go 2 si ponechá půdorysné rozměry i kompatibilitu s původním příslušenstvím, avšak zevnějšku přeci jen proběhne poměrně viditelná změna – původní 10“ displej v úhlopříčce naroste do 10,5“, ruku v ruce s tím naroste i rozlišení na 1 920 × 1 280 pixelů. Poměr stran 3:2 tak zůstane zachován, ztenčí se však rámečky okolo, což přispěje k modernějšímu vzhledu.

surface go 2 1
Surface Go 2

Co se týče vnitřní hardwarové výbavy, bude Microsoft nabízet dvě základní konfigurace – první s procesorem Intel Gold 4425Y, 4 GB RAM a 64GB úložištěm, druhou s výkonnějším Intel Core m3-8100Y, 8 GB RAM a 128GB pamětí. Později bude ještě k dispozici varianta s 256GB pamětí a LTE konektivitou. Jinak budou všechny modely komunikovat se světem skrze Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

Surface Go 2 má být v nejnižší konfiguraci prodáván za 459 EUR (asi 12 400 korun), pochopitelně bez přídavné klávesnice a stylusu. Klávesnice a stylus budou k dispozici v nových barvách Ice Blue, Poppy Red, Platinum a Black, které již známe z vyšší řady Surface Pro. Ceny vyšších variant zatím nejsou známé.

K odhalení Surface Go 2, počítače Surface Book 3 a možná ještě dalších hardwarových produktů proběhne někdy v příštích týdnech, pravděpodobně v rámci vývojářské konference Build, která bude letos probíhat online od 19. května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. GO-2 s tym core M bude konečne zaujimava nahrada za moj stary Surface 2, ktorý paradne držal 6 rokov.
  Skoda toho mizerneho Windows 10. Nepotrebujem nejake brutalne programy, ale ta plynulost, rychlost, stabilita a Touchfriendly prostredie Windows 8.1/RT je uplne niekde inde od W10

  Uz som pokukoval po ipade, ale chyba mi stojan a poriadny File system. Tiez chybajuci Miracast, to je najvacsia slabina.

  • Popravdě řečeno bych doporučil spíš ten ipad, do kterého pokud vím jde nainstalovat aplikace na miracast, případně bych investoval do Apple TV nebo televize s podporou air play. Řekl bych, že ipad udělá mnohem větší službu než tento Surface.

  • Ano, proč to řešit jedním zařízením, když můžu koupit 3. Je to přece Apple, bude to lepší.

  • Jak jsem říkal, aplikaci na miracast jsem ve store našel, koupit dodatečně Apple TV jsem navrhnul jako další možnost. TV má totiž mnohem více možností použití. Ty tři zařízení sis vymyslel.

  • Ač mám proti Surface GO 2 své výhrady, tak má oproti iPadu jednu velkou výhodu je totiž plnohodnotným počítačem v těle tabletu. Tak že množství SW které vám na GO 2 poběží bude obrovské větší než na jiném tabletu (to že né vždy to bude ideální SW pro dotykové ovládání je jiná).Tak že pokuď chcete malinký počítač a jste ochotný se smířit s kompromisy, které zmenšení počítače do této velikosti přináší, tak je to stroj pro vás. Ale pokuď chcete něco na prohlížení internetu, sledování videí, otevírání a úprava dokomentů nejspíše si vystačíte s levnějším zařízením s Androidem. Závěrem pokuď potřebujete malé zařízení s Windowsem nebo Windows milujete, tak je to zařízení pro vás a kupte si ho.

 2. pěkný, tak už jen aby to představili, dali tomu nějakou normální cenu a budu o něm přemýšlet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).