Cena:

Surface Go 2 se odhaluje na oficiálních renderech. Známe jeho parametry

surface go 2 1

Microsoft má pro letošní jaro připraveno několik hardwarových novinek, mezi nimi nebude chybět nástupce levného tabletu Surface Go. Nejlevnější počítač v portfoliu Microsoftu prodělá úpravy nejen uvnitř, ale i navenek. Díky právě probíhajícím certifikacím a oficiálním tiskovým snímkům ze serveru WinFuture.de si můžeme udělat drobnou předpremiéru.

Surface Go 2: větší displej, menší rámečky

Surface Go 2 si ponechá půdorysné rozměry i kompatibilitu s původním příslušenstvím, avšak zevnějšku přeci jen proběhne poměrně viditelná změna – původní 10“ displej v úhlopříčce naroste do 10,5“, ruku v ruce s tím naroste i rozlišení na 1 920 × 1 280 pixelů. Poměr stran 3:2 tak zůstane zachován, ztenčí se však rámečky okolo, což přispěje k modernějšímu vzhledu.

surface go 2 1
Surface Go 2

Co se týče vnitřní hardwarové výbavy, bude Microsoft nabízet dvě základní konfigurace – první s procesorem Intel Gold 4425Y, 4 GB RAM a 64GB úložištěm, druhou s výkonnějším Intel Core m3-8100Y, 8 GB RAM a 128GB pamětí. Později bude ještě k dispozici varianta s 256GB pamětí a LTE konektivitou. Jinak budou všechny modely komunikovat se světem skrze Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

Surface Go 2 má být v nejnižší konfiguraci prodáván za 459 EUR (asi 12 400 korun), pochopitelně bez přídavné klávesnice a stylusu. Klávesnice a stylus budou k dispozici v nových barvách Ice Blue, Poppy Red, Platinum a Black, které již známe z vyšší řady Surface Pro. Ceny vyšších variant zatím nejsou známé.

K odhalení Surface Go 2, počítače Surface Book 3 a možná ještě dalších hardwarových produktů proběhne někdy v příštích týdnech, pravděpodobně v rámci vývojářské konference Build, která bude letos probíhat online od 19. května.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.